اجباری شدن تعلیم و تربیت سکولار در مدارس بریتانیا

وقتی سخن از گنجاندن آموزش مسائل جنسی به کودکان به میان می‌آید دینداران و به‌ویژه ارتدوکس‌ها پاعقب می‌کشند. آیا نظام سکولار غرب استنکاف آنان را برمی‌تابد؟ اداره استانداردهای آموزشی دولت بریتانیا مدرسه‌ای را به همین دلیل به آستانه تعطیلی کشانده است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از خبرگزاری فاکس‌نیوز، گویا سکولارهای تندروی غربی دیگر در تحمیل تعلیم و تربیت سکولار بر کودکان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد. مدّتی پیش گزارش شد که یکی از مدارس خصوصی مختصّ دختران ارتدوکس یهودی (در بازۀ سنّی سه تا هشت ساله) به خاطر استنکاف از اطلاع‌رسانی به کودکان دربارۀ هم‌جنس‌گرایی یا تغییر در گرایش جنسی در شرف به تعطیلی کشانده شدن است. ادارۀ استانداردهای آموزشی دولت مدّعی است که این مدرسه باید از استانداردهای سکولار که دولت مقرّر کرده است تبعیت کند. اگر این مصوّبه به موقع اجرا گذاشته شود، خانواده‌های مذهبی اجازۀ این که فرزندانشان را مطابق اعتقادات دینی‌شان تربیت کنند نخواهند داشت.

به موجب این مصوّبه، "مسئولان چنین مدارسی نباید در حوزۀ آموزش بین شاگردان تبعیض قائل شوند". به بیان دیگر، بوروکرات‌ها معتقدند که باید مسائل مربوط به هم‌جنس‌گرایی و گرایش‌های مختلف جنسی به دختران نابالغ آموزش داده شود و اگر آموزش این مسائل با اعتقادات یهودیت در تضاد باشد، این دین است که باید تغییر کند، نه رویۀ آموزشی مدرسه! و در غیر این صورت مدرسه فاقد صلاحیت تلقّی خواهد شد.

مدرسۀ مذکور در آموزش موضوعات سکولار سرآمد است، اما دربارۀ مسائلی از قبیل گرایش جنسی اطلاعات روشنی در اختیار کودکان قرار نمی‌دهد و لذا از دیدگاه بوروکرات‌ها، رشد و پیشرفت اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی دانش‌آموزان را محدود می‌سازد و فرصت‌های برابری برای افرادی که دارای سبک‌ زندگی متفاوتی هستند ایجاد نمی‌کند.

این نمونۀ شفّافی از دیکتاتوری نرم است. تعصّبات سکولاری در حالی بر جامعه تحمیل می‌شود که روشن نیست بر سر رشد معنوی و اخلاقی این کودکان چه خواهد آمد. آیا کسی می‌تواند ثابت کند که بوروکرات‌های انگلیسی عاقل‌تر از خاخام‌ها یا کشیشان هستند؟ آیا در بریتانیا ابراز عقاید دینی دست‌کم به اندازۀ سکولاریسم یک ارزش تلقّی نمی‌شود؟
رئیس ادارۀ استاندارد معتقد است که "جوانان باید از دانش و انعطاف‌پذیری لازم برای مقاومت در برابر افراطی‌گری برخوردار باشند." ظاهراً این حرف یعنی هشت ساله‌ها باید اصول بی‌بندوباری جنسی را از بر کنند! این قانون از مدارس می‌خواهد تا دانش‌آموزان را تشویق کنند که نسبت به کسانی که تابع ارزش‌های متفاوتی هستند احترام قائل باشند. اما در حقیقت این دولت است که دارد نشان می‌دهد خودش سبک زندگی مذهبی را قبول ندارد و احترامی برای آن قائل نیست.
در واقع هم‌اکنون کودکان اجازه ندارند مطابق دینشان آموزش ببینند و در چنگال تعصّبات سکولاری گرفتار شده‌اند.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. قابل توجه کسانی که با تعصب فرهنگ غرب را الگوی خود می دانند. اصلاح فرهنگ ما به تقلید از فرهنگ همجنس گرایی وبی دینی نیست. ما منابع کافی در اختیار داریم . باقی می ماند خواستن خودمان.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.