افزایش تقاضا برای جن‌گیری در میان مسیحیان بریتانیا

«تئوس»، مغزمتفکّر بریتانیایی که در زمینۀ موضوعات دینی فعالیت می‌کند، گزارش داده است: تقاضای مسیحیان این کشور برای جن‌گیری و کارهایی از این دست افزایش یافته است که علّت این امر تا حدودی به خاطر جوامع مهاجرانی است که وارد خاک بریتانیا شده‌اند.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از تلگراف، با رو به فزونی گذاشتن مشتریان جن‌گیری در میان مسیحیان بریتانیا، متخصّصان نگران هستند که صنعت پررونق جن‌گیری، سلامت روانی مردم را در معرض خطر قرار دهد.
 
در این گزارش ارتباط میان مسیحیت و سلامت روان موردبررسی قرار گرفته و گفته شده است که "در حال حاضر جن‌گیری در بریتانیا یک صنعت روبه‌رشد است. تعدادی از مصاحبه‌شوندگان اظهار داشتند که سطح تقاضای مردم برای جن‌گیری به طرز حیرت‌آوری افزایش یافته و این روال خلاف اصول و قوانینی است که کلیساها مقرّر کرده‌اند."

گفته می‌شود که شکل‌گیری این صنعت تاحدودی "به خاطر جوامع مهاجران و کلیساهای پنطیکاستی است که آزادانه به جن‌گیری می‌پردازند."

براساس تحقیقات صورت‌گرفته، مصاحبه‌شوندگان از جمله کشیشان و دیگر مسیحیانی که در حوزۀ سلامت روان فعالیت می‌کنند اظهار داشته‌اند که در اکثر قریب به اتّفاق موارد، فرد موردنظر مبتلا به مشکلات مرتبط با سلامت روان بوده و نیاز به کمک روان‌پزشکان داشته تا جن‌گیرها.

بن رایان که یکی از پژوهشگران این مغزمتفکّر است عنوان داشت: "کلیسای آنگلیکان تمرکز خود را بر روی جن‌گیری افزایش داده است و این مسئله تا حدودی به خاطر افزایش تقاضاها است."

یکی از سخنگویان کلیسای انگلستان می‌گوید: "کلیسای انگلستان موضوع جن‌گیری را بسیار جدّی می‌گیرد و کشیشان هر یک از موارد را به طور اختصاصی مورد توجّه و رسیدگی قرار می‌دهند. هر یک از موارد جن‌گیری توسّط مسئولان ناحیۀ تحت سرپرستی اسقف محل مورد بررسی قرار می‌گیرد. دستورالعمل‌ها ایجاب می‌کند که در بررسی موارد جن‌گیری احتیاط ویژه اعمال گردد؛ به‌ویژه وقتی قضیه مربوط به شخصی است که در وضعیت اضطرار یا اضطراب قرار دارد."

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.