داعش: رئیس‌جمهور امریکا یک احمق است

در روز سه‌شنبه داعش عنوان داشت که امریکا کشوری در ورطۀ نابودی است که مدیریت آن به دست یک احمق سپرده شده است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، ابی‌الحسن المهاجر، یکی از سخنگویان داعش در پیامی صوتی که  از طریق شبکۀ پیام‌رسان تلگرام منتشر شد گفت: "ای امریکا تو غرق شده‌ای و هیچ ناجی‌ای نداری. سربازان داعش در سراسر جهان تو را طعمۀ خود قرار داده‌اند، ورشکسته شده‌ای و نشانه‌های هلاکت تو بر همگان آشکار است."
مهاجر عنوان داشت: "چه شاهدی بهتر از این واقعیت که رئیس‌جمهورِ تو یک احمقِ خرفت است که اصلاً نمی‌داند سوریه و عراق و اسلام چیست".

گفتنی است که ترامپ مبارزه با داعش و به زانو درآوردنِ آن را یکی از اولویت‌های ریاست‌جمهوری خود قرار داده است. در حال حاضر نیروهای مورد حمایت امریکا در حال مبارزه هستند تا دو شهر بزرگ تحت اشغال داعش (موصل در عراق و رقّه در سوریه) را از چنگ این گروه تروریستی آزاد سازند.

مهاجر در ادامه گفت: "ای امریکا از کینۀ خود بمیر. ملّتی که در آن پیر و جوان برای کشته شدن در راه خدا با هم رقابت می‌کنند هرگز شکست نخواهد خورد".

ترامپ مشغول بررسی راه‌هایی برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های کمپین ائتلاف تحت‌ رهبری امریکا است. به گفتۀ مقامات عراق و امریکا، این کمپین تا به اینجا در ریشه‌کن ساختن جنگجویان داعشی در عراق و سوریه موفّقیت چشمگیری داشته است.

از دست دادن موصل که آخرین پایگاه بزرگ داعش در عراق محسوب می‌شد، شکست بزرگی برای داعش بود. اما با اشغال مجدّدِ شهر، مقامات امریکا و عراق مشغول آماده شدن برای مبارزات کوچک‌تری هستند و پیش‌بینی می‌کنند که ازاین‌پس داعش به یک یاغی زیرزمینی تبدیل شود و در قالب یک نیروی شورشی به مبارزات خود ادامه دهد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.