چرا مدرسه از دانش‌آموزان آسیب‌جنسی‌دیده، عذرخواهی می‌کند؟

یک کالج شبانه‌روزی کاتولیک واقع در ایالت نیو ساوت ولز درصدد است از دانش‌آموزان مدرسه که مورد سوءاستفادۀ جنسی روحانیان قرار گرفته بودند عذرخواهی کند. کالج این اقدام را حرکتی در راستای پوزش‌طلبی تعریف کرده، اما منتقدان می‌گویند این حرکت به این خاطر صورت گرفته که کوس رسوایی آنها افتاده و خبر سوءاستفاده‌ها در رسانه‌ها منتشر شده است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از گاردین، تاکنون ده‌ها تن از کودکان در کالج «سنت استانیسلاس» مورد سوءاستفادۀ جنسی قرار گرفته‌اند. این مدرسه که توسط پدرهای روحانی کاتولیک مدیریت می‌شود درصدد عذرخواهی و راضی ساختن قربانیان این اقدامات شنیع برآمده است.

اما همان‌طور که «تری جونز» یکی از دانش‌آموزان سابق این مدرسه می‌گوید، این عذرخواهی تنها پس از این که توجّه رسانه‌ها به این موضوع جلب شد صورت گرفته است. جونز که اکنون یک خبرنگار بازنشسته است و سابق بر این در مورد تجاوزات صورت‌گرفته تحقیقاتی انجام داده می‌گوید بیست و هفت سال است که به دانش‌آموزان تجاوز می‌شود و تازه با گذشت این همه سال کالج به فکر معذرت‌خواهی افتاده است! در سال 2008 شکایت قانونی شد و حال که 9 سال از آغاز رویۀ قانونی می‌گذرد، بالاخره مسئولین زحمت کشیده‌اند و تصمیم به رسیدگی و عذرخواهی گرفته‌اند!
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.