درخواست سازمان ملل از آنگ سان سو چی

خانم آنگ سان سوچی، رئیس اتّحادیۀ ملّی دمکراسی برمه که برندۀ جایزۀ صلح نوبل نیز هست، نسبت به وضعیت اسفبار آزاردیده‌ترین مردم جهان که مسلمانان روهینگیا هستند، بسیار کم‌اعتنایی و کم‌کاری می‌کند. این در حالی است که سازمان ملل از وی درخواست کرده است که به ندای باطنی خود گوش فرا دهد و جلوی خشونت‌هایی را که علیه اقلیت روهینگیا روا می‌رود بگیرد.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از ایندیپندنت، ظرف چند هفتۀ گذشته، دست‌کم ده هزار تن از مسلمانان از ترس ظلم و ستم برمه‌ای‌ها، از مرز برمه گذشته و رهسپار بنگلادش شده‌اند. ایالت راخین که حدود یک میلیونو چهارصدهزار روهینگیا در آن زندگی می‌کنند، منطقۀ بستۀ نظامی اعلام شده و اقلیت مذهبیِ مسلمانان مورد قتل و سوزاندن و تجاوز قرار گرفته‌اند. رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل در جنوب بنگلادش می‌گوید "هدف نهایی برمه پاکسازی قومی اقلیت مسلمانان میانمار است".

با وجود این، هنوز هم خانم سوچی به ایالت راخین سری نزده است. در عوض دائماً از پاکسازی قومی دفاع می‌کند و در برابر مداخلۀ خارجیان در منطقه جبهه می‌گیرد.

ویجی نامبیر، مشاور ویژۀ دبیرکلّ سازمان ملل در حوزۀ میانمار ضمن بیانیه‌ای رسمی اظهار داشت: "من از خانم آنگ سان سو چی درخواست کردم که به ندای باطنی خود گوش دهد و مستقیماً با مردم میانمار صحبت کند. جوامع میانمار باید دست به دست یکدیگر دهند و با خشونت‌ها، چنددستگی و تفرقه‌ای که گروه کوچکی از عناصر جنایتکار در منطقه برپا کرده‌اند به مبارزه بپردازند."

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. درشگفتم خانم مبارزی چون انگ سان سوچی چطور وقتی خرش از اپل گذشت و به قدرت رسید وجوایز صلح کذا وکذا را دریافت کرد همنوعان مسلمانش رافراموش کرد وبا قساوت وبیرحمی تمام ناظر قتل عام مسلمانان شد حقوق بشر یعنی کشک …وتازه شگفتا بوداییانی که ادعای گیاه خواری وپرهیز ازخون ریزی میکنند چطور خون مسلمانان را مباح میدانند…عجبا…

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.