درخواست جداسازی دین و دولت بر روی بیلبوردهای آلبوکرک

«بنیاد رهایی از دین» که هدف آن جدایی دین از سیاست است، بارها بیلبوردهایی با همین مضمون در شهرهای مختلف امریکا نصب کرده است.

به گزارش دین‌آنلاین، این روزها «بنیاد رهایی از دین» بیلبورد جدیدی در یکی از خیابان‌های آلبوکرک در ایالت نیومکزیکو نصب کرده که بر روی آن نوشته شده است: «دین نباید در اقدامات دولت مداخله داشته باشد».

این گروه نسبت به دعا کردن‌هایِ هیئات دولتی در جلسات و علم کردن نمادهای مسیحی معترض است و از این که مقامات سیاسی اعتقادات مذهبی خود را علنی می‌سازند به ستوه آمده است. بنیاد معتقد است که امریکا کشور آزادی برای تمام ادیان است و لذا مقامات دولتی نباید پای دین را به امور رسمی باز کنند.

زمان نصب این بیلبورد حساب‌شده بود؛ خصوصاً با توجّه به این که در انتخابات ریاست‌جمهوریِ امسال دین نقش پررنگی داشت. از طرف دیگر، نهادهای مسیحی نیز گفته‌اند که مسیحیت در امریکا مورد هجمۀ نیروهای غیرمسیحی قرار گرفته و به وجود رهبری نیاز دارد که فرهنگ مسیحیت را دوباره به قدرت سابق خود برگرداند.

فعالان طرفدار سقط‌جنین، فعالان حقوق هم‌جنس‌گرایان و امریکایی‌هایی که خواستار کشوری کاملاً سکولار هستند، از نتایج انتخابات ناخرسندند. «بنیاد رهایی از دین» به همه یادآوری می‌کند که دین و سیاست نباید در هم بیامیزند، چراکه به اعتقاد آنها، هرگاه دین با دولت پیوند می‌خورد، جنگ، درگیری، تروریسم و آزار و اذیت‌ها نیز به وقوع می‌پیوندند.

بر روی بیلبوردهای قبلی «بنیاد رهایی از دین» این جملات به چشم می‌خورد: «در ستایش داروین: تکامل بیابیم و دین را پشت سر بگذاریم»، «تصوّر کنیم که دینی وجود نداشت»، «جداسازی دین از سیاست» و «جداسازی دین از دولت».

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.