ریاض: حمایت از پناهندگان فلسطینی یک وظیفۀ دینی است

در حالی که مرداد امسال در خبرها آمد انور عشقی، فرمانده سابق نظامی عربستان در هتل “کینگ دیوید” در بیت‌المقدس غربی با دُر گلد، یکی از مدیران کل وزارت خارجه اسرائیل دیدار کرده است و تحلیلگران این دیدار را آغاز روند روابط دیپلماتیک اسرائیل و سعودی در منطقه دانستند، روز دوشنبه گذشته کابینۀ عربستان سعودی به ریاست ملک سلمان، تأکید کرد که این کشور همچنان از پناهندگان فلسطینی پشتیبانی خواهد کرد، چراکه معتقد است این کار یک وظیفۀ انسانی و دینی است.

به گزارش دین‌آنلاین،‌ عرب نیوز در گزارشی از بررسی آخرین وقایع منطقه‌ و بین‌الملل در کابینه سعودی خبر داده و آورده است کابینه تداوم حمایت خود را از پناهندگان فلسطینی و برنامه‌های «آژانس کار و امداد سازمان ملل (UNRWA)» در راستای کمک به پناهندگان فلسطین تأیید کرده و عربستان همچنان از بیش از پنج میلیون فلسطینی سرپرستی و مراقبت خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: کابینه دربارۀ سخنرانی نمایندۀ کشور در سازمان ملل دربارۀ گزارش «کمیتۀ ویژۀ بررسی تأثیر عملکرد اسرائیل بر حقوق انسانی مردم فلسطین» گفتگو کرد و دربارۀ افزایش خشونت‌ها، فتنه‌انگیزی‌ها و تجاوزگری‌های نیروهای اشغالی اسرائیل و تروریست‌ها نسبت به فلسطینیان ابراز نگرانی فراوان کرد.

همچنین به روایت این گزارش، کابینه نسبت به پافشاری اسرائیل در به چالش کشیدن قطع‌نامه‌های سازمان ملل تأسف خود را ابراز کرده و اعلام داشته است که عربستان از اقدام فرانسه برای برگزاری «کنفرانس صلح بین‌المللی» استقبال خواهد نمود. کابینۀ عربستان نسبت به اقدامات نخستین نشست «مجلس امور اقتصادی و توسعۀ شورای همکاری خلیج» که بنابر این گزارش، طبق رهنمود ملک سلمان و با هدف بهسازی اقدامات مشترک در حوزۀ خلیج برگزار شده بود قدردانی کرده است.
 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.