سخنگوی قوه قضائیه: پرونده حمله به سفارت عربستان برای کلیت نظام مهم بود

شرق در این شماره به گزارش دیدار نوروزی رهبر انقلاب با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح پرداخته و از قول سخنگوی قوه قضائیه، خبر از رسیدگی به پرونده برخی از مهاجمان به سفارت عربستان در دادسرای ویژه روحانیت داده است.

رهبر انقلاب: ارتقای توانایی‌های معنوی باید در اعماق قلب نیروهای مسلح  به وجود آید
روزنامه شرق در صفحه 3 دیدار عیدانه رهبر انقلاب با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح را منعکس ساخته و از قول ایشان، مهم‌ترین شاخصه «هویت جمعی» نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را دارابودن هم‌زمان «توان عملیاتی و نظامی» و «انگیزه‌ها و جهت‌گیری‌های معنوی و دینی» دانسته و آورده است: «در نظام جمهوری اسلامی وظیفه اصلی نیروهای مسلح، دفاع از مرزهای امنیت ملی است، بنابراین باید توان عملیاتی و انگیزه‌های معنوی این نیروها روزبه‌روز تقویت شود».

مقام معظم رهبری در بخش دیگری از این دیدار خاطرنشان کردند: «با افزایش توان عملیاتی نیروهای مسلح که مجموعه‌ای از سازماندهی، تجهیزات، آموزش و پشتیبانی است، در کنار ارتقای توانایی‌های معنوی که فراتر از واجبات و مستحبات دینی است و باید در اعماق قلب نیروها به وجود آید، نیروهای مسلح احساس قدرت واقعی به ‌دست خواهند آورد.»

 
سخنگوی قوه قضائیه: پرونده حمله به سفارت عربستان برای کلیت نظام مهم بود/ پرونده برخی از مهاجمان در دادسرای روحانیت رسیدگی خواهد شد
شرق در صفحه 6 گزارشی از نودوچهارمین نشست خبری سخنگوی قوه ‌قضائیه را به چاپ رسانده و خبر از پیگیری پرونده برخی از مهاجمان به سفارت عربستان در دادسرای روحانیت داده است.
 

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، با اشاره به اقدامات سال گذشته و اولویت‌های سال ۹۵ قوه قضائیه گفت: «افرادی که توبه کردند، با تشخیص مراجع ذی‌ربط یا دادستان‌ها مورد عفو قرار گرفتند؛ مشروط بر اینکه عفو آنها زیانی برای جامعه نداشته باشد. در همین زمینه تحقیقات زیادی انجام شد و پس از اطمینان، ۱۱‌هزار مورد مشمول عفو قرار گرفتند. البته این به معنای آزادی همه آنها نیست بلکه برخی منجر به آزادی و برخی منجر به تعدیل حکم شد….»

او در بخشی از سخنان، درخصوص پرونده حمله به سفارت عربستان گفت: «این پرونده در ۷۰ روز به کیفرخواست رسید. در این پرونده ۱۲۱ نفر جلب و دستگیر شدند و قرار وثیقه یا بازداشت موقت گرفتند. ۲۴ نفر احضار شدند که برخی اتهامی متوجه آنها نشد و آزاد شدند. در همین زمینه برای ۴۸ نفر کیفرخواست در دادسرای تهران صادر شد و حدود سه نفر در دادسرای روحانیت هستند که اطلاعی ندارم کیفرخواست صادر شده یا خیر. این پرونده به لحاظ اهمیت برای کلیت نظام مهم بود و ظرف چند ماه کیفرخواست صادر شد».
 
 

شرق در این شماره به گزارش دیدار نوروزی رهبر انقلاب با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح پرداخته و از قول سخنگوی قوه قضائیه، خبر از رسیدگی به پرونده برخی از مهاجمان به سفارت عربستان در دادسرای ویژه روحانیت داده است.مرور مطبوعات/ ‌‌دو‌شنبه‌ 23 فروردین / روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.