آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی: قرار بود جمهوری اسلامی ایران سایه‌ای از حکومت عدل امام عصر(عج) باشد

شرق در شماره امروز جدیدترین سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت را منعکس ساخته و در کنار یادداشتی درباره «راغب مصطفی غلوش»، گزارشی از روز ولنتاین در پایتخت منتشر نموده است.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی: قرار بود جمهوری اسلامی ایران سایه‌ای از حکومت عدل امام عصر(عج) باشد
روزنامه شرق در صفحه 2 به روایت سخنان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دیدار با اعضای مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان پرداخته و از قول وی، این جمله رهبری را که «رأی حق‌الناس است»، به وسعت تمام جامعه ایران توصیف کرده است.
 
او با اشاره به شکل گیری جمهوری اسلامی با نظرات مردم و تفکرات دینی آنان، حفظ و تداوم حیات نظام را منوط به بها دادن به این دو عامل دانسته است.
 
 هاشمی همچنین در دیداری دیگر با مردم، با اشاره به اینکه بعضی از رفتار و گفتار این روزها، در شأن نظام اسلامی ایران نیست، تصریح کرده است: «قرار بود جمهوری اسلامی ایران، سایه‌ای از حکومت عدل امام عصر (عج) باشد و باید به عنوان منتظران واقعی آن امام عادل، از رذیلت‌های اخلاقی بپرهیزیم که دروغ، تهمت، توهین، فریب‌کاری، ریا و… از مصادیق آن است.»
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با برشمردن اهداف نظام اسلامی، افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی را مایه تأسف خواند و گفت: «ناملایمات خاص ضد‌فرهنگی، مانع الگوشدن انقلاب اسلامی در دنیا است و راه علاج آن، برگشت به فرهنگ اصیل اسلامی و تکیه بر نظرات اکثریت مردم جامعه است.»
 
 
 
در بهشت این لحن‌ها بشنوده‌ایم
شرق در صفحه 20 یادداشت «سیدابوالحسن مختاباد» با عنوان «در بهشت این لحن‌ها بشنوده‌ایم» را منتشر ساخته و از استاد «راغب مصطفی غلوش» یاد کرده است.
 
نگارنده با اشاره به دقایق و ظرایف قرائت های استاد غلوش، قرآن‌خوانی او را نه تنها شنیدنی، بلکه دیدنی توصیف نموده و آن را سبب سوق شنوندگان به سمت دریافت معانی آیات ملکوتی دانسته است.
 

در بخش هایی از این یادداشت آمده است:
«در میان قرآن‌هایی که استاد غلوش خوانده‌اند سه قرائتش بیش از همه برایم جذابیت داشت. سوره الرحمن، سوره احزاب و انتهای سوره آل‌عمران که آیاتی از آن را استاد شجریان در دعای معروف ربّنا به کار بردند….  از استاد شجریان هم در جایی خواندم که مرحوم غلوش از دوستی نوار ربنای استاد را می‌گیرند و بعد از دوسال که می‌شنوند، ضمن تحسین اجرای منحصربه‌فرد استاد از ربنا به آن دوست می‌گویند که نمی‌توانند اوج را آن‌گونه‌ای بخوانند که آقای شجریان می‌خوانند. »
 
 
 
یک کافه دار: ترجیح دادم از نان‌خوردن نیفتم
شرق در صفحه 20 گزارش «دوربین‌های روشن، کافه‌های خاموش» را به چاپ رسانده و با اشاره ممنوعیت عرضه هرچه به روز ولنتاین مربوط می شود، از سوی نیروی انتظامی، از قول برخی مغازه داران آورده است: ‌«ترجیح دادم از نان‌خوردن نیفتم و یکشنبه‌شب کافه را تعطیل کردم. من نمی‌توانم با میهمانانم برخورد کنم و از آنها بخواهم پیش از ورود به کافه، کیف‌هایشان را به من نشان دهند که در آن اثری از هدیه‌های ولنتاینی نباشد،».
 

مغازه دار دیگری در این خصوص گفته است: «در یکی، دوماه اخیر، برخورد با صنف ما زیاد شده و برخی از کافه‌ها پلمب شده‌اند. از آنجایی که هزینه مادی و معنوی پلمب‌شدن کافه برای کافه‌دار، بالاست، بعضی از همکاران ما در آستانه چنین شب‌هایی، ترجیح می‌دهند خودشان را در معرض چالش قرار ندهند و از خیر کاسبی آن شب می‌گذرند».
 
 
 
دیگر عناوین برگزیده «شرق» امروز:

سهیلا جلودارزاده، نماینده ادوار مجلس: صلح و آرامش‌طلبی از آموزه‌های دینی اسلام است و برخلاف تصور نادرستی که از اسلام در کشورهای غربی وجود دارد، اسلام دین صلح است.

 

شرق در شماره امروز جدیدترین سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت را منعکس ساخته و در کنار یادداشتی درباره «راغب مصطفی غلوش»، گزارشی از روز ولنتاین در پایتخت منتشر نموده است.مرور مطبوعات/ ‌‌سه‌شنبه‌ 27 بهمن/ روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.