اهانت یهودیان تندرو به مسیحیان در بیت المقدس

یهودیان تندرو دیوارنوشته­‌هایی با مضامین ضدمسیحی و نژادپرستانه بر دیوار صومعه «دورمیشن» از اصلی­‌ترین کلیساهای بیت‌المقدس نوشته­‌اند.

به گزارش دین آنلاین به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس اسرائیل اعلام کرد روز یکشنبه، دیوارنوشته­‌هایی توهین‌آمیز بر روی  دیوار بیرونی صومعه دورمیشن نگاشته شده است که به اقدامات گذشته تندورهای اسرائیلی شباهت دارد. این صومعه نزد مسیحیان بدین جهت مهم است که به اعتقاد آنان مادر حضرت عیسی در این مکان بدرود حیات گفته است.
این نوشته­‌ها به زبان عبری و شامل عبارت­‌هایی مانند "کافرها را بکشید"، "مرگ بر مسیحیان بی­‌ایمان و دشمنان اسرائیل" و "مسیحیان به جهنم بروند" است. همچنین در این جملات به حضرت مسیح توهین شده است. 
وادی ابونصار، سخنگوی صومعه گفت: "این جملات به معنای یک ندای واقعی برای کشتن مسیحیان است. تندروهای یهودی به اموال فلسطینیان، مسیحیان و حتی ارتش اسرائیل تعرض می­‌کنند. زیرا اعتقاد دارند آنها باید بهای هرگونه اقدام علیه شهرک­‌نشینان یهودی را بپردازند." 
صومعه دورمیشن بر روی کوه صیهون در شرق شهر قدیمی اورشلیم و در کنار مکانی است که به اعتقاد مسیحیان  واقعه شام آخر در آنجا رخ داد. این مکان همواره مورد علاقه گردشگران و زائران مسیحی بوده است، اما در سال­های اخیر چندین بار مورد حمله قرار گرفته است. 

یهودیان تندرو دیوارنوشته­‌هایی با مضامین ضدمسیحی و نژادپرستانه بر دیوار صومعه «دورمیشن» از اصلی­‌ترین کلیساهای بیت‌المقدس نوشته­‌اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.