اتحاد رهبران ادیان برای مبارزه با خشونت بر ضد مسلمانان

با افزایش اقدامات اسلام­‌ستیزانه در آمریکا، رهبران ادیان برای بررسی پدیده اسلام‌هراسی و مبارزه با شیوع نفرت و دشمنی علیه مسلمانان در شهر شیکاگو گردهم آمدند.

به گزارش دین انلاین به نقل از واشنگتن تی وی(WGNTV) روز چهارشنبه گروه­های مختلف دینی در معبدی در شیکاگو جمع شدند و در مورد مسائل مسلمانان در آمریکا بحث کردند.
در این گردهمایی رهبران دینی جهان، نسبت به سخنان دونالد ترامپ در مورد عدم ورود مسلمانان به این کشور و ایجاد موج جدیدی از اسلام­‌ستیزی هشدار دادند.
 جسی جکسون، کشیش آمریکایی دراین مورد بیان کرد: "بادهای مسمومی در کشور ما در حال دمیدن است. ما نباید اجازه دهیم که این فضای مسموم به سیاستی رایج در کشور بدل شود."
دکتر محمد آریان نماینده مسلمان آمریکا اظهار داشت: "گسترش نفرت، تعصب و اقدامات ضد اسلامی نتایج منفی برای آمریکا به همراه خواهد داشت."
عزام نیزامودین، رئیس انجمن مسلمانان شیکاگو نیز ضمن سخنانی در این گردهمایی گفت: "مساجد به صورت بی‌سابقه‌ای در معرض حملات و بمب‌‌های آتش‌زا قرار گرفته‌اند و ایستادن در کنار یکدیگر در این شرایط غم‌انگیز بسیار ضروری است"
حاضران در این گردهمایی با اشاره به اینکه خشونت علیه مسلمانان به یک مشکل جدی و فوری تبدیل شده است، بر ضرورت مذاکره در مورد موضوع نفرت و تنفر از مسلمانان و عدم ترس از پرداختن به آن تأکید کردند. آنها همچنین درباره لزوم پذیرش پناهجویان مسلمان در آمریکا بحث کردند و از اینکه تاریخ تکرار شود و برخی ایالت‌ها، پناهجویان سوری و عراقی را نپذیرند ابراز نگرانی کردند.
پل اشتراوس، نماینده انجمن وکلای حقوق بشر شیکاگو در این مورد ابراز کرد:"در گذشته هم برخی مخالف ورود یهودیان آلمان پس از جنگ جهانی دوم بودند چراکه فکر می­کردند میان آنها تروریست­های نازی برای ورود به آمریکا مخفی شده باشند و این اعتقادی کاملا پوچ  و بی معنی بود.
رهبران دینی آمریکا در این نشست در تلاش بودند با اتخاذ موضعی واحد و یکپارچه، حملاتی که اماکن دینی این کشور به ویژه مساجد و نمازخانه‌های مسلمانان را هدف قرار داده، محکوم کنند و نسبت به خطر افزایش پدیده اسلام‌هراسی که مغایر با همزیستی مشترک است، هشدار دهند

با افزایش اقدامات اسلام­‌ستیزانه در آمریکا، رهبران ادیان برای بررسی پدیده اسلام‌هراسی و مبارزه با شیوع نفرت و دشمنی علیه مسلمانان در شهر شیکاگو گردهم آمدند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.