رهبر القاعده: باید همه انرژی خود را صرف مبارزه با ایرانی‌ها، علوی‌ها و حزب‌الله کنیم

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «رهبر القاعده: باید اختلافات بین القاعده و داعش را کنار بگذاریم/ همه انرژی خود را صرف مبارزه با ایرانی‌ها، علوی‌ها و حزب‌الله کنیم» و «وزیر اطلاعات: هدف اهل بیت(ع) از جنگیدن، احیای اسلام و اصلاح جامعه بوده است»

رهبر القاعده: باید اختلافات بین القاعده و داعش را کنار بگذاریم/ همه انرژی خود را صرف مبارزه با ایرانی‌ها، علوی‌ها و حزب‌الله کنیم

شرق در صفحه ۱۹ به جدیدترین فایل صوتی منتشر شده از ایمن الظواهری، رهبر گروه تروریستی القاعده پرداخته و زیر عنوان «دعوت رهبر القاعده از داعش برای اتحاد علیه ایران و سایر کشورها» آورده است:

رهبر گروه تروریستی القاعده، از حامیان خود خواست متحد شوند و اختلافات بین القاعده و داعش را کنار بگذارند. به گزارش رویترز «ایمن الظواهری» در فایل صوتی‌ای که روز یکشنبه بر روی اینترنت قرار داده شد، گفت: «آمریکایی‌ها، روس‌ها، ایرانی‌ها، علوی‌ها و حزب‌الله در جنگ علیه ما متحد شده‌اند. آیا ما نمی‌توانیم جنگ میان خودمان را متوقف کنیم تا بتوانیم همه انرژی و نیروی خود را متوجه آنها کنیم؟»

مشخص نیست که این فایل صوتی چه زمانی ضبط شده است اما با توجه به ارجاعات الظواهری به حملات روسیه مشخص می‌شود که این اظهارات مربوط به زمانی بعد از حملات هوایی روسیه علیه گروه‌های مخالف دولت سوریه در ۳۰ سپتامبر می‌شود.

درحالی‌که ایمن الظواهری در ماه گذشته در پیامی صوتی داعش و «ابوبکر البغدادی» را نامشروع دانسته بود، در این پیام اخیر خود از پیروانش خواسته است تا برای مبارزه با دشمن مشترک به بغدادی بپیوندند. الظواهری گفت: «ای برادران مجاهد من در همه مکان‌ها و همه گروه‌ها، ما زیر حمله آمریکا، اروپا و روسیه هستیم بنابراین این بستگی به ما دارد که از ترکستان شرقی تا مراکش در کنار هم بایستیم»

…. این پیام در شرایطی منتشر شده که کنفرانس بین‌المللی سوریه روز جمعه گذشته برای یافتن راه‌حلی برای پایان‌دادن به بحران سوریه در وین برگزار شد. ایران برای نخستین‌بار به این کنفرانس دعوت شد و تقریبا همه طرف‌های درگیر حضور ایران در این کنفرانس و مذاکرات احتمالی آتی را ضروری دانستند. ایران به دعوت آمریکا و روسیه در این کنفرانس شرکت کرد. سیاست ایران مداخله‌نکردن در مسائل سوریه بوده و خواهان پایان جنگ داخلی و آرام‌شدن فضا برای برگزاری انتخاباتی است که از آن طریق، مردم سوریه بتوانند آینده خود را رقم بزنند.

وزیر اطلاعات: هدف اهل بیت(ع) از جنگیدن، احیای اسلام و اصلاح جامعه بوده است
روزنامه شرق در صفحه ۲ سخنان حجت‌الاسلام «محمود علوی»، وزیر اطلاعات، در گردهمایی مسئولان حراست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت را منعکس ساخته و به این فرازها پرداخته است:

– اهل بیت(ع) هدف خود را از جنگیدن احیای دین اسلام و اصلاح جامعه اعلام کرده‌اند و عزیزان حراست در اجرای قوانین و فعالیت‌ها باید روش ائمه و سیر و سلوک آنها را دنبال کنند، کسانی هم که به امنیت تعدی می‌کنند و برهم‌زننده امنیت هستند، باید از سوی حکومت اسلامی بازخواست شوند و با آنها برخورد شود.

– باید در جامعه امنیت، رشد، سلامت و بالندگی وجود داشته باشد، البته نباید برای سلامت جامعه، مانع از حرکت روبه جلو شویم یا برای ایجاد حرکت، جلوی سلامت جامعه را بگیریم.

– دین مبین اسلام بر آرامش و ادب در جامعه تأکید کرده و ایجاد رعب و وحشت را تنها ابزاری در مقابل دشمنان دانسته است.

– ما حق نداریم در زندگی شخصی افراد سرک بکشیم، خداوند از حق الله می‌گذرد، اما از حق مردم نمی‌گذرد.

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «رهبر القاعده: باید اختلافات بین القاعده و داعش را کنار بگذاریم/ همه انرژی خود را صرف مبارزه با ایرانی‌ها، علوی‌ها و حزب‌الله کنیم» و «وزیر اطلاعات: هدف اهل بیت(ع) از جنگیدن، احیای اسلام و اصلاح جامعه بوده است»مرور مطبوعات/ ‌‌سه‌شنبه‌ ۱۲ آبان/ روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.