کتاب «هنرهای اسلامی» منتشر شد

کتاب «هنرهای اسلامی؛ ادبیات، موسیقی، نمایش، تجسمی» با ترجمه ولی‌الله کاووسی توسط مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر منتشر شد.

کتاب «هنرهای اسلامی؛ ادبیات، موسیقی، نمایش، تجسمی» به‌تازگی با ترجمه ولی‌الله کاووسی در ۳۴۸ صفحه و بهای ۱۵۰ هزار تومان توسط مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر، منتشر شده است. آنه ماری شیمل، آمنون شیلوه، جاکوب ام. لانداو، الک گرابار و… نویسندگان مدخل‌های این کتاب هستند.

هنرهای اسلامی، هنرهای ادبی، نمایشی، و تجسمی جمعیت عظیم خاورمیانه و جاهای دیگر است که از سده هفتم میلادی به بعد دین اسلام را پذیرفتند. پیروان این دین چنان تنوع نامحدودی از ادبیات و هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی و موسیقی خلق کرده‌اند که عملاً هر تعریف جامعی را به چالش می‌کشد.

در معنای محدود، می‌توان گفت هنرهای اقوام مسلمان فقط همان‌هایی است که مستقیماً از معارف اسلامی برمی‌خیزند. با این حال، معمولاً این اصطلاح برای همه هنرهای پدیدآمده به دست مردم مسلمان به کار رفته است، چه با دین آنها مرتبط باشد چه نباشد. موضوع این نوشتار شامل هنرهای پیشا اسلامی ایرانیان و عرب‌ها و دیگر اقوام آسیای صغیر و شمال آفریقاست که در نهایت دین اسلام را پذیرفته‌اند.

منبع: ایبنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.