پاپ: جنگ در اوکراین جنگ جهانی است

پاپ فرانسیس در سفر اخیر خود به قزاقستان گفته که اشتباه است درگیری در اوکراین را جنگ روسیه و اوکراین بنامیم، زیرا در واقع، این یک جنگ جهانی است.

به گزارش آناتولی، خبرگزاری های نزدیک به واتیکان اعلام کردند، پاپ فرانسیس ، رهبر کاتولیک‌های جهان در سفر خود به قزاقستان در اواسط سپتامبر با برخی از کشیشان یسوعی دیدار کرد.

گزارش شده است که در جریان این دیدار، رهبر معنوی کاتولیک‌ها بیانیه‌ای را به نشریه یسوعی La Civilta Cattolica ارائه کرد و در این دیدار درباره جنگ جاری روسیه و اوکراین صحبت کرد.

وی گفت: جنگی در جریان است. فکر می کنم اشتباه است که آن را به عنوان یک فیلم کابوی در نظر بگیریم که در آن افراد خوب و بد وجود دارند. همچنین این اشتباه است که فکر کنیم این جنگ بین روسیه و اوکراین است. این جنگ جهانی است.”

پاپ همچنین خاطرنشان کرد که سفر به اوکراین که پیشتر اعلام کرده بود امکان پذیر است اما در این مرحله در دستور کار قرار ندارد.

پاپ فرانسیس همچنین گفت که زمانی که در قزاقستان بود، چند مهمان اوکراینی نزد او آمدند. یکی از آنها افسر نظامی مسئول مبادله زندانیان بین روسیه و اوکراین بود که توسط رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی اعلام شد و او پرسید که آیا می توان با ارائه لیستی از 300 زندانی کاری انجام داد. که شخص پاپ این موضوع را مستقیماً به سفیر روسیه منتقل کرد.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.