رسوایی جنسی در کلیسای کاتولیک فرانسه

گزارش‌ها نشان می دهد از سال ۱۹۵۰ از ۲۹۰۰ تا ۳۲۰۰ نفر از مردان مذهبی یا کشیش‌ها در کلیسای کاتولیک فرانسه به دلیل پدوفیلی شکایت شده‌است.

ژان مارک سووه، رئیس کمیسیون رسیدگی به پرونده سوءاستفاده از کودکان در کلیساها گفت: «از سال ۱۹۵۰ بین ۲۹۰۰ تا ۳۲۰۰ نفر [پدوفیل] از مردان مذهبی یا کشیش در کلیساهای کاتولیک فرانسه گزارش شدند که از کودکان سوءاستفاده می‌کردند.»

به گفته که طبق سرشماری و بررسی بایگانی‌های کلیساها، دادگستری‌ها، پلیس قضایی، رسانه‌ها و بر اساس شهادت‌های دریافت شده از سوی این نهاد، «این حداقل برآورد است».

پارلمان اروپا مقررات شناسایی و گزارش سوءاستفاده جنسی از کودکان در اینترنت را تصویب کرد
این رقمی است که در کل مدت ۷۰ سال در بین جمعیت کلی ۱۱۵ هزار کشیش یا افراد مذهبی گزارش شده است.

پس از دو سال و نیم کار، کمیسیون مستقل سواستفاده جنسی در کلیساها نتیجه‌گیری نهایی خود را در یک گزارش با پیوست‌هایی شامل ۲۵۰۰ صفحه‌ منتشر می‌کند.

این گزارش یک فهرست کمی از این پدیده و به ویژه از تعداد قربانیان ارائه می‌کند. این تحقیق شیوع خشونت جنسی در کلیسا را با موادی که در سایر مکان‌ها مانند انجمن‌های ورزشی، مدارس و در حلقه خانواده مشخص شده است مقایسه می‌کند.

این کمیسیون همچنین «ساز و کارها مخصوصا نهادی و فرهنگی» را که ممکن است به نفع سوءاستفاده از کودکان باشد ارزیابی کرده و ۴۵ پیشنهاد را فهرست می‌کند.

منبع: یورونیوز

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.