فراخوان داعش در جنوب یمن

محمد علی عثمان یکی از سرکرده‌های اصلی داعش در جنوب یمن، از مردم این منطقه از یمن خواست برای رویارویی با نیروهای وابسته به امارات [شورای انتقالی جنوب] به داعش بیپوندند.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های یمنی، عثمان که سرکرده داعش در شهر «کریتر» در استان عدن است از ساکنان این شهر درخواست ملحق شدن به این گروهک تروریستی را کرد.

عثمان با اعلام یک شماره تماس در یک فیلم ضبط شده، برای پیوستن ساکنان کریتر به داعش، متعهد شد که تا سر حد مرگ با نیروهای شورای انتقال جنوب مقابله خواهند کرد که این درگیری یا به پیروزی منجر خواهد شد یا به مرگ.

اعلام مقابله با نیروهای وابسته به امارات در عدن برای نخستین بار است که در یک فیلم ویدیویی مطرح می شود و یک سرکرده داعش به صورت علنی در جنوب یمن خود را نشان می‌دهد.

همزمان با فراخوان این سرکرده داعش برای مقابله با نیروهای وابسته با امارات، در گیری میان نیروهای وابسته به عربستان [نیروهای عبدربه منصور هادی رییس جمهوری فراری یمن] و شورای انتقالی برای سومین روز متوالی ادامه دارد، سناریویی که نشانگر طرحی برای سقوط عدن به عنوان آخرین پایگاه نیروهای وابسته به امارات دارد.

این تحولات یک هفته پس از آن روی میدهد که شورای انتقالی جنوب ۶ تیرماه نیز اعلام کرد که در پاسخ به سرکوبگری‌های نیروهای دولت منصور هادی تمام تماس‌ها و ارتباط خود با این دولت را برای ادامه اجرای توافق ریاض قطع کرده است.

«شورای انتقالی جنوب یمن» که تحت حمایت امارات، عضو اصلی ائتلاف متجاوز به یمن قرار دارد، در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده است و اکنون بر عدن (مرکز جنوب یمن)، استان سقطری (جنوب شرق) و دیگر مناطق جنوبی یمن سیطره دارد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.