خاخام‌های آمریکایی: اسرائیل دولتی نژادپرست است

بیش از 100 خاخام یهودی در آمریکا اسرائیل را دولتی نژادپرست خواندند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این خاخام‌ها جامعه یهودی آمریکا را به توقف کمک مالی به رژیم صهیونیستی فراخواندند.

خبرگزاری فلسطینی “وفا” تاکید کرد که خاخام‌های یهودی آمریکا با امضای طوماری رژیم صهیونیستی را به ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان و ایجاد رعب و وحشت در قدس و دیگر اراضی فلسطینی برای سالیان متمادی متهم کردند.

در این طومار آمده است: خون در خیابان‌های سرزمین مقدس بر زمین ریخته است، آتش در تپه‌ها و بلندی‌های قدس برافروخته شده، ساختمان‌ها در غزه به آتش کشیده شده است، خشونت در خیابان‌های اللد و حیفا رو به افزایش است، با هر خبری تصاویری جدید ذهن‌های ما را درگیر می‌کند و با هر ظلم و ستم تازه‌ای، بارها و بارها احساس غم و ناراحتی خواهیم کرد.

در این طومار همچنین به دوگانگی سیاست‌های نهادهای یهودی آمریکا اشاره و تاکید شده که این نهادها همواره این سوال را مطرح می‌کنند که چگونه در برابر خشونت علیه یهودیان بایستیم؟ و برای این منظور کارگاه‌ها و برنامه‌ها و تجمعات اعتراضی برگزار می‌کنند اما با این وجود، بسیاری از همین نهادها و موسسات در قبال استفاده نادرست از قدرت و خشونت و نژادپرستی “اسرائیل” علیه فلسطینیان سکوت کرده و چشم خود را بر اهانت‌های روزانه نیروهای پلیس و ارتش “اسرائیل” به فلسطینیان بسته‌اند.

در بخش دیگری از این طومار آمده که زمان مقابله فرا رسیده و باید جهل و نادانی را کنار بگذاریم وقتی می‌بینیم که ارتش “اسرائیل” مرزها را تحت کنترل خود گرفته و مسؤول بی‌خانمانی و محرومیت فلسطینیان از زندگی و رفتن به مدرسه است.

این خاخام‌های یهودی جامعه یهودی آمریکا و طلاب مدارس یهودی را به توقف کمک مالی به رژیم صهیونیستی فراخواندند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.