تلاش ۲۴ نماینده دموکرات برای مبارزه با اسلام‌هراسی در جهان

۲۴ نماینده دموکرات کنگره آمریکا به رهبری ایلهان عمر در تلاشند که نماینده ویژه‌ای برای مبارزه با اسلام‌هراسی در سراسر جهان از سوی دولت آمریکا تعیین شود.

به گزارش سی ان ان، ایلهان عمر نماینده ایالت مینه سوتا، یکی از سه فرد مسلمانی که در کنگره آمریکا خدمت می کند و ۲۳ نماینده دموکرات دیگر نامه ای به بلینکن می فرستند تا دلیل این مساله را که آمریکا نیاز به نقش فزاینده ای در نظارت بر حوادث اسلام هراسی در سراسر جهان دارد ، مطرح کنند.
این گروه همچنین از وزیر امور خارجه آمریکا می خواهد خشونت های اسلام هراسی مورد حمایت دولت را در گزارش های سالانه حقوق بشر سال آینده بگنجاند.

این نمایندگان دموکرات در این نامه می نویسند: به عنوان بخشی از تعهد خود به آزادی مذهبی بین المللی و حقوق بشر باید اسلام هراسی را به عنوان الگویی به رسمیت بشناسیم که تقریباً در هر گوشه جهان تکرار می شود.
آنها در این نامه می نویسند زمان آن فرا رسیده است که آمریکا قاطعانه در حمایت از آزادی مذهبی برای همگان بایستد و به مساله جهانی اسلام هراسی توجه و اولویت بندی شایسته ای به آن بدهد.

ایلهان عمر در بیانیه ای اعلام کرد در سال جاری بیش از ۵۰۰ مورد نفرت در آمریکا مشاهده شده و این فقط مواردی است که گزارش شده است.
وی با اشاره به حمله تروریستی در ماه گذشته در کانادا که منجر به کشته شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده مسلمان شد، افزود در کشورهای جهان – از چین تا هند تا میانمار – جوامع مسلمان مورد تبعیض قرار می گیرند. همه ما باید متحد در برابر این افزایش وحشتناک نفرت بایستیم.

این درخواست نمایندگان کنگره آمریکا از بلینکن در حالی صورت می گیرد شورای روابط آمریکایی – اسلامی گزارشی منتشر کرد که از افزایش جنایات نفرت علیه مسلمانان به ویژه همزمان با درگیری شدید بین اسرائیل و غزه در ماه مه خبر داد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.