گسترش آموزش مجازی قرآن در آمریکا

دست‌اندرکاران برنامه آموزش آنلاین قرآن و علوم اسلامی اقرأ(IQRA) اعلام کردند که فعالیت این برنامه به پنج ایالت جدید در ایالات متحده گسترش یافته است.

به گزارش ایکنا به نقل از یاهونیوز، دست‌اندرکاران شبکه آموزشی اقرأ IQRA، که یک برنامه آموزش آنلاین قرآن و زبان عربی است از گسترش فعالیت‌های خود به ۵ ایالت جدید نیویورک، کالیفرنیا، میشیگان، ایلینوی و تگزاس خبر دادند.

دانشجویان در این ایالت‌ها به منابع الکترونیکی و یک تیم آکادمیک آموزش دیده از مربیان قرآن برای کودکان و بزرگسالان دسترسی خواهند داشت.

دکتر فهد البینالی، بنیانگذار IQRA، در سخنانی درباره گسترش دامنه کار خود گفت که این اقدام، این برنامه را به جامعه مسلمانان نزدیکتر می‌کند. وی گفت: مأموریت ما در IQRA همیشه ایجاد روابط معنادار با جوامعی است که دانشجویان ما در آن زندگی می‌کنند و این امر ما را به حضور در مساجد محلی و همچنین آنلاین نزدیک می‌کند.

شبکه IQRA در سال ۲۰۱۷ با هدف آسان و مقرون به صرفه ساختن آموزش زبان عربی، قرآن و علوم اسلامی تأسیس شد. فرایند یادگیری شامل گذراندن یک دوره جامع آنلاین با پشتیبانی مدرسان حرفه‌ای است که بسته به نیازهای یادگیری آنها برای هر یک از دانشجویان طراحی شده است.

این شبکه علاوه بر گذراندن مراحل یادگیری، مسابقات بین‌المللی قرآن IQRA را نیز برگزار می‌کند که در آن دانش‌آموزان از سراسر جهان فرصت دارند مهارت تسلط خود بر قرآن را به همراه سایر دانش‌آموزان آزمایش کنند.

غاده دیویس، از دانش‌آموختگانی که با این برنامه کار کرده است، می‌گوید که مربیان kra بسیار زیادی در رشد معنوی دانشجویان داشتند.

وی افزود: نمی‌توانم از چیزی بیش از سطح حرفه‌ای و برتری در ارائه خدمات IQRA خوشحال باشم. آنها همیشه در پاسخگویی به هرگونه سؤال و ارتباطات عالی بسیار سریع عمل می‌کردند. معلم من بسیار آگاه و الهام‌بخش است، او یادگیری را برای من بسیار آسان کرد. اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده‌تان نیاز به یادگیری قرآن با سرعت بالا دارد، IQRA مناسب‌ترین است.

پیوستن به برنامه شامل ۳ مرحله آسان است. داوطلبان ابتدا باید با پر کردن فرم مورد نظر، برای ارزیابی اقدام کنند. سپس ارزیابان آموزش دیده IQRA برای تعیین وقت با دانشجو تماس می‌گیرند. ارزیابی معمولاً سطح دانش و مهارت دانشجو در زمینه‌های مختلف زبان عربی و قرآن را سنجش می‌کند. پس از اتمام ارزیابی، گزارشی با جزئیات نمرات آنها در زبان عربی و قرآن برای دانشجو ارسال می‌شود. این گزارش همچنین حاوی برنامه درسی است که آنها گذرانده و جزئیات مربوط به مربی و تاریخ شروع کلاس آنها را شامل می‌شود. پس از تأیید همه موارد، دانشجو ایمیل خوش آمد گویی با پیوند به کلاس مجازی خود دریافت می‌کند.

تاکنون دانشجویان ۴۶ کشور جهان در این برنامه ثبت نام کرده‌اند. این برنامه در سرویس گوگل از سوی کاربران ۵ ستاره دریافت کرده است و یک سرویس ارزشمند برای خانواده‌ها در سراسر جهان به شمار می‌رود.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.