الهان عمر از دولت بایدن چه می‌خواهد؟

إلهان عمر، عضو مسلمان کنگره آمریکا از دولت جو بایدن خواست تا سیاست‌هایی برای کاهش تبعیض نژادی و قومی و بی ثباتی اقتصادی در آمریکا و همچنین اقداماتی مثبت در سیاست خارجه را در پیش بگیرد.

عمر در گفت‌وگو با تلویزیون العربی گفت: مسلمانان باید بتوانند متصدی پست‌های حاکمیتی و نامزد ریاست جمهوری در آمریکا شوند.

نماینده کنگره درباره تهدیدهایی که به عنوان نخستین زن مسلمان محجبه در کنگره آمریکا دریافت کرده است، گفت که دوران ریاست جمهوری ترامپ پیشینه ترسناکی برای دموکرات‌های آمریکا بود.

عمر همچنین تأکید کرد که برای حزبش مهم است که به خاطر دموکراسی ایالات متحده و قانون اساسی آن روند استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین را ادامه دهد.

او بر این باور است که دولت بایدن باید سیاست‌هایی را توسعه دهد که بی‌ثباتی اقتصادی را کاهش می‌دهد، زیرا آمریکایی‌ها به دلیل همه‌گیری و بحران اقتصادی در رنج هستند و نمایندگان حزب دموکرات به دنبال بالا بردن سطح دستمزدها و اجرای سیاست‌هایی هستند که حزب دموکرات از آن حمایت می‌کند.

نماینده مسلمان کنگره همچنین از دولت بایدن خواست که شهرک‌سازی‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی را که نقض قانون بین‌الملل و حقوق فلسطینیان است، محکوم کند.

عمر درباره پرونده ارجاع مقامات اسرائیلی متهم به ارتکاب جنایات جنگی به دادگاه کیفری بین‌المللی گفت که او از دولت بایدن و وزارت امور خارجه خواهد خواست که از تصمیم ارجاع مقامات اسرائیلی حمایت و ایالات متحده نباید مشروعیت جامعه جهانی را تضعیف کند.

منبع: ایکنا

او تأکید کرد: واشنگتن باید موضع قاطعی در قطع کمک به عملیات ائتلاف عربی در یمن اتخاذ کند و حذف نام گروه حوثی‌ها از فهرست گروه‌های تروریستی نیز مورد تأیید است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.