پاپ فرانسیس واکسن کرونا دریافت کرد

منابع خبری اعلام کردند که رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) واکسن کرونا دریافت کرد.

به نقل از اسپوتنیک، منابع خبری اعلام کردند که پاپ فرانسیس ۸۴ ساله امروز (چهارشنبه) واکسن کرونا دریافت کرد و علیه این ویروس واکسینه شد.

منابعی آگاه در واتیکان به روزنامه ناسیون آرژانیتن اعلام کردند: پاپ نخستن دوز از واکسن کرونای شرکت آمریکایی فایزر علیه ویروس کرونا را امروز دریافت کرد.

این منابع افزودند: تصویر برداری و عکاسی هنگام تزریق واکسن به پاپ ممنوع بود.

پاپ فرانسیس نخستین فردی که در واتیکان علیه ویروس کرونا واکسینه می شود و او باید طی سه هفته آینده دوز دوم این واکسن را نیز دریافت کند.

رهبر مسیحیان کاتولیک در جهان شنبه هفته گذشته از تصمیم خود برای تزریق واکسن علیه ویروس کرونا خبر داده و از همگان خواست که چنین کاری را انجام دهند.

خبرگزاری فرانس پرس پیشتر اعلام کرده بود که واتیکان قصد دارد از نیمه ژانویه و با دریافت واکسن فایزر واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را آغاز کند و این اقدام ابتدا برای سالمندان و کارکنان بخش های بهداشتی سپس برای سایر ساکنان ایتالیا خواهد بود.

رهبر کاتولیک های جهان ضمن درخواست از همگان برای تزریق واکسن ضد کرونا نه تنها برای حفاظت از جان خود بلکه برای حفاظت از جان هر کس دیگری، تصریح کرد: بر این باورم که از نظر اخلاقی همگان باید واکسن را دریافت کنند، این یک گزینه اخلاقی است چرا که با عدم دریافت واکسن، با سلامتی و زندگی خود و همچنین زندگی دیگران قمار می کنید.

این در حالی است که بر اساس آخرین داده های وبسایت مرجع «ورلد او مترز»، واتیکان با جمعیت ۸۰۲ نفری خود، تاکنون ۲۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده که ۱۵ مورد از آنها بهبود پیدا کرده و ۱۲ مورد دیگر همچنان فعال هستند بدون آن که هیچ گونه آمار مرگ و میری داشته باشد.

منبع خبرگزاری شفقنا
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.