اسقف اعظم ارامنه تهران میلاد حضرت محمد (ص) را تبریک گفت

اسقف اعظم ارامنه تهران به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص) پیام تبریکی صادر کرد.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص) پیام تبریکی صادر کرد.

در این پیام آمده است:

میلاد حضرت محمد را به برادران و خواهران خود در جهان اسلام و بویژه برادران و خواهران هموطن و رهبران روحانی و مسئولان جمهوری اسلامی ایران تبریک گفته و برای آنان آرزوی سلامتی، موفقیت و طول عمر دارم.

پایه گذاران دین با تعالیم خود راهنما و چراغ راه بشریت می‌باشند و وظیفه انسان‌ها رفتار احترام آمیز نسبت به آن‌ها است. علاوه بر این مقدسات و نشانه‌های ادیان نیز باید از رفتارهای توهین آمیز مصون بمانند.

متأسفانه کشورهای اروپایی و دولت‌های سکولار به خود این اجازه را می‌دهند تا با شعار آزادی بیان نسبت به شعائر ادیان اسلام و مسیحیت بی احترامی کرده و زمینه را برای واکنش پیروان این ادیان در خیابان‌ها فراهم می‌آورند.

تولید کنندگان ترکیه‌ای در زیر کفش‌های تولیدی خود نقش صلیب، یکی از مقدس‌ترین نشانه‌های مسیحیت را قرار می‌دهند و علاوه بر این به بهانه جنگ شهروندان مسیحی و کلیساهای تاریخی آنان را گلوله باران می‌کنند.

خشونت و ترور به صلح و عدالت منتهی نمی‌شوند.

می‌خواهم این سخن عیسی مسیح را یادآور شوم که می‌فرماید: پس آنچه می‌خواهید دیگران برای شما بکنند، شما همان را برای آنها بکنید. این است خلاصه تورات و کتب انبیا”. (متی ۷: ۱۲)

از درگاه خداوند متعال می‌خواهیم تا ذهن و نگاه انسان‌ها را روشن نموده و به رهبران جهان قوه تدبیر عطا نماید تا پیگیر برقراری صلح، برادری و همزیستی در جهان باشند.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان
خلیفه ارامنه تهران

منبع خبرگزاری مهر
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.