از دیدگاه مصباح یزدی؛ کتاب «زیبایی شرور (شرور و بلایا؛ چرایی و وظیفه ما)» منتشر شد

کتاب «زیبایی شرور (شرور و بلایا؛ چرایی و وظیفه ما)» از نظر محمدتقی مصباح یزدی به کوشش حسین مظفری به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) منتشر شد.

کتاب «زیبایی شرور (شرور و بلایا؛ چرایی و وظیفه ما)» از نظر آیت الله محمدتقی مصباح یزدی توسط حسین مظفری تدوین و با هدف پاسخ‌گویی به برخی مسائل مطرح درباره حکمت بلاها و مصیبت‌های دنیوی در دو بخش سامان یافته است.

بخش نخست این کتاب به بررسی محققانه ابعاد بلایا و شرور می‌پردازد. بحث‌های نظری درباره خیر و شر، چرایی خلقت شرور در عالم، بیان فلسفه آفرینش انسان و رابطه آن با شرور، وظیفه انسان در برابر نعمت‌های الهی و بلایا در این بخش مطرح شده است.

بخش دوم کتاب نیز مشتمل بر پاسخ‌های حضرت استاد به هفت پرسش مهم با محوریت مباحث بخش نخست است؛ پرسش‌هایی با مباحثی هم‌چون حکمت بلایا و آفات، نقش شرور در تکامل انسان، مطلوبیت شرور در نظام احسن، چرایی وجود شرور در عالم، و حکمت تشریع‌ها دستورات و احکام شرعی.

می‌توان ادعا کرد این نوشتار، به رغم اختصارش، در بررسی محققانه ابعاد بلایا و شرور، کم‌نظیر یا بی‌نظیر است، و از همین‌رو مطالعه دقیق و عالمانه آن برای معرفت‌دوستان مفید است.

این کتاب توسط انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در ۴۸ صفحه با قطع رقعی منتشر شده است و علاقه مندان می‌توانند آن را از نمایندگی‌های این انتشارات و کتاب‌فروشی‌های معتبر تهیه کنند.

منبع خبرگزاری مهر
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.