دومین شماره«باور فلسفی» منتشر شد

دومین شماره ماهنامه «باور فلسفی» با پرونده ویژه ای در موضوع علم دینی منتشر شد.

به گزارش دین آنلاین این پرونده‌ویژه که با «درآمدی بر پرونده علم دینی» نوشته دکترجعفر مروارید معرفی می‌شود با مقاله‌ای از دکترعلی پایا با عنوان «نتایج نامطلوب گفتمان علوم انسانی بومی/دینی» آغاز شده تا بعد نقد سیدعلی طالقانی را در مقاله «چرا پوپری‌ها نمی‌توانند از پذیرش امکان علوم تجربی اسلامی شانه خالی کنند؟» ارائه دهد؛ مقاله‌ای که دکتر پایا نیز آن را بی پاسخ نگذاشته و در «چرا عقل‌گرایان نقاد علم اسلامی را ناممکن می‌دانند؟» بدان جوابیه نوشته است.

«بررسی تطبیقی دیدگاه میرباقری و پایا در زمینه الگوی توسعه اسلامی» نوشته سید محمدتقی ابطحی نیز در این پرونده ویژه با پاسخی از دکتر پایا همراه بوده است.

این ماهنامه که می کوشد فعالیتهای فلسفی اعم از همایشها و نشستهای علمی را پوشش دهد در این شماره علاوه بر گزارشهای بازپردازی شده، به دو گزارش اختصاصی نیز پرداخته است.

تحریریه این نشریه در بخش «گفتگوی فلسفی» پای سخنان دکتر حسن معلمی درباره وضعیت کنونی فلسفه اسلامی و چشم انداز پیش روی آن نشسته اند.

ترجمه دو مقاله «روان‌شناسی و فلسفه ذهن عربی و اسلامی» اثر آلفرد ایوری و «آیا طلسم واقعا شکسته می‌شود» اثر «جاستین ال. برت» نیز در این شماره به مخاطبان ارائه شده است.

محمد کیوانفر مدیرمسئول و سردبیر «باور فلسفی» و عباس مهدوی، علی مهجور و مرتضی کاردر وی را در تحریر این نشریه همراهی می کنند.

 
دومین شماره ماهنامه «باور فلسفی» با پرونده ویژه ای در موضوع علم دینی منتشر شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.