دستگیری رئیس جوخه مرگ لشکر جنگوی

گروه تروریست لشکر جنگوی حملات فرقه‌ای بسیاری را در پاکستان انجام داده‌ که شامل کشتار صدها تن از مسلمانان شیعه از جامعه “هزاره” در بمب‌گذاری استان بلوچستان است.

اداره اطلاعات پاکستان می‌گوید، رئیس جوخه مرگ گروه تروریستی “لشکر جنگوی” را دستگیر کرده‌اند. گروه تروریست لشکر جنگوی حملات فرقه‌ای بسیاری را در پاکستان انجام داده‌ که شامل کشتار صدها تن از مسلمانان شیعه از جامعه “هزاره” در بمب‌گذاری استان بلوچستان است. به گزارش ایسنا به نقل از گلف نیوز، اداره اطلاعات پاکستان در گزارشی نواز شریف، نخست‌وزیر این کشور را مطلع ساخته و این تروریست را معصوم بالله معرفی کرد. در این گزارش جزئیات مربوط در این خصوص که این فرد چه موقع و کجا دستگیر شده، اعلام نشده اما آمده است که پس ازتحت نظر گرفتن‌های طولانی مدت، این فرد دستگیر شده است.

 

اداره اطلاعات به نواز شریف اعلام کرد معصوم بالله اطلاعات مهمی را در مورد حمله اخیر در شهر کراچی به دادگاه عالی ارائه داده است. نگرانی بسیاری در پاکستان در مورد این کشتارهای فرقه‌ای وجود دارد و جامعه بین‌المللی از دولت اسلام‌آباد خواسته تا این خشونت‌ها علیه این جامعه اقلیت را کنترل کند. دولت جدید پاکستان می‌گوید، در تلاش است تا با همکاری احزاب سیاسی یک نیروی پلیس امنیت ملی به منظور مقابله با تروریسم و افراطگرایی مذهبی تشکیل دهد.

 

“آمریکا بدون کمک پاکستان نمی‌تواند القاعده را شکست دهد”

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ضمن اعلام اینکه این کشور بدون حمایت پاکستان نمی‌تواند القاعده را شکست دهد، بر منافع واشنگتن در ثبات اسلام‌آباد بار دیگر تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال “مارتین دمپسی”، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ به سوالات کمیته نیروهای مسلح سنا اعلام کرد: «روابط نظامی با پاکستان یکی از جنبه‌های مهم این روابط دو جانبه است. منافع استراتژیک و اهداف امنیت ملی ما همچنان بر شکست، برچیدن و مختل کردن گروه القاعده و جلوگیری از ایجاد مجدد پناهگاه‌های امن در افغانستان و پاکستان معطوف است. این امر بدون حمایت پاکستان ممکن نیست. ثبات پاکستان و منع گسترش تسلیحات و فناوری هسته‌ای به نفع ما است. در بخش امنیتی روابط ما نسبت به گذشته محدودتر شده است اما معتقدم که این یک رویکرد عمل‌گرایانه و سازنده و موثر است.»

 

وی در مورد همکاری پاکستان در مسائل مقابله با تروریسم گفت: همکاری پاکستان در مسائل مقابله با تروریسم همیشه توقعات ما را برآورده نکرده است. پاکستان از سال 2009 میلادی دست به عملیات‌های ضد تروریستی علیه سازمان‌های شبه نظامی در شمال غرب این کشور از جمله دره سوات، وزیرستان شمالی و جنوبی، استان موهمند و باجور زده است.

 

ژنرال دمپسی که از سوی باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر برای سمت رئیس ستاد مشترک ارتش نامزد شده است، گفت: «از آنجایی که روابط ارتش با ارتش با پاکستان یکی از جنبه‌های مهم روابط دو جانبه اسلام‌آباد و واشنگتن است، آمریکا از ارتقاء این روابط منفعتی استراتژیک می‌برد.» وی افزود: «مشارکت‌ها و به ویژه برنامه‌های کمکی امنیتی ما برای همکاری موثر نظامی میان این دو کشور بسیار مهم و ضروری هستند. من در گذشته چندین بار مذاکرات موثری با ژنرال پرویز اشفق کیانی، همتای پاکستانی خود داشته‌ام و در سطوح پایین دفتر نمایندگان دفاع در پاکستان نقش مهمی در ساخت و تقویت روابط نظامی نظامی دارند. این روابط به ما اجازه می‌دهند تا در حوزه نگرانی‌های مشترک همچون حفظ ثبات منطقه‌ای، جلوگیری از اقدامات خشونت‌آمیز افراط‌گرایانه و مقابله با تهدید بمب‌های کنترل از راه دور با پاکستان همکاری کنیم.»

 

ژنرال دمپسی در مورد مساله خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به سناتورها اعلام کرد، بدون امضای یک توافقنامه امنیتی دو جانبه، نیروهای آمریکایی نیز پس از سال 2014 میلادی در افغانستان حضور نخواهند داشت. وی به اعضای سنا گفت، حضور نیروهای آمریکا در افغانستان پس از خروج نیروهای ضربتی در پایان سال آتی میلادی به امضای این توافقنامه امنیتی بستگی دارد. وی مطمئن است که دیر یا زود این مساله رسمی خواهد شد. کرزای مذاکرات در مورد این توافقنامه را پس از بازگشایی دفتر طالبان در قطر به حال تعلیق درآورده بود. این مقام نظامی همچنین گفت که وی 352 هزار نیرو در بخش نیروی امنیتی افغان را پیشنهاد و اعلام کرد روند افزایش نیروها باید دست کم تا سال 2016 برای مقابله با اقدامات احتمالی شبه نظامیان طالبان ادامه یابد.
گروه تروریست لشکر جنگوی حملات فرقه‌ای بسیاری را در پاکستان انجام داده‌ که شامل کشتار صدها تن از مسلمانان شیعه از جامعه “هزاره” در بمب‌گذاری استان بلوچستان است.رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: بدون کمک پاکستان نمی‌توانیم القاعده را شکست دهیم

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.