تهدید به اخراج شیعیان از استان دیاله

یک منبع امنیتی عراقی از توطئه قطر و اقدامات گروه های تروریستی، بعثی و وهابی برای کوچاندن شهروندان شیعه از استان دیاله خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: گروههای تروریستی متشکل از ائتلاف بعثی و وهابی در طول 2 هفته اخیر بر تلاش های خود برای کوچاندن خانواده های شیعه از مناطق مختلف این استان افزوده اند و با توزیع اعلامیه از این خانواده ها می خواهند که مناطق سکونت خود را ترک کرده و کوچ کنند و در غیر این صورت با مرگ روبرو خواهند شد.

وی افزود: خانواده های شیعه از زمان استاندار شدن «عمر الحمیری» با تهدید بیشتری روبرو شده اند و شهروندان می گویند حمایتی امنیتی از تروریست ها وجود دارد  و اخیرا ده ها عملیات تروریستی علیه شیعیان و به طور مشخص علیه حسینیه ها انجام گرفته است.

این منبع تصریح کرد: بیش از 250 مورد تهدید خانواده های شیعه ثبت و مستند سازی شده است.

گروه های تروریستی 4 حسینیه را در دو هفته گذشته منهدم کرده اند و به 5 مجلس عزاداری متعلق به اعضای عشیره شیعه «بنی تمیم»حمله کرده اند. افزایش حملات این گمان را به وجود آورده است که برخی از مسئولان استان دیاله با تروریست ها همدست هستند.

گفته می شود شبه نظامیان حزب اسلامی تحت چتر حمایتی رهبران جریان العراقیه و برخی مسئولان استان دیاله در انفجارها دست دارند و آنها اعلامیه ها را به خانواده های شیعیه رسانده و به برخی تنها نیم ساعت مهلت داده اند که خانه های خود را ترک کنند، بدون اینکه هیچیک از وسایل خود را ببرند.

شکایت شهروندان شیعه علیه تهدیدات در پایگاه های شبکه اجتماعی در اینترنت قابل مشاهده است و آنها مسئولیت این حوادث را به عهده حزب اسلامی و عمر الحمیری استاندار دیاله گذاشته اند که گفته می شود وی با شبکه اطلاعاتی قطر در ارتباط است.

یک منبع امنیتی عراقی از توطئه قطر و اقدامات گروه های تروریستی، بعثی و وهابی برای کوچاندن شهروندان شیعه از استان دیاله خبر داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.