عاقبت آن شیخ که مسیحیت را تحقیر کرد

احمد محمود عبدالله، از رهبران سلفی مصر به اتهام تحقیر مسیحیت به تحمل سه سال حبس و پرداخت جریمه محکوم شد.

دادگاه شمال قاهره "احمد محمود عبدالله" معروف به "ابواسلام" یکی از رهبران سلفی این کشور را به اتهام تحقیر دین مسیحیت و فحاشی به زنان مصر، به تحمل سه سال حبس و پرداخت غرامت ده هزار پوند مصر محکوم کرد.
 

این شیخ سلفی که مالکیت شبکه "الامه" را در اختیار دارد، چندی پیش در اعتراض به فیلم موهن به پیامبر اکرم(ص)، نسخه‌ای از انجیل را در مقابل سفارت آمریکا در مصر پاره کرده بود.
 

پس از این اقدام شیخ سلفی، "نجیب جبرائیل" از وکلای قبطی مصر، دادخواستی را علیه وی به دادستانی دادگاه شمال قاهره ارائه کرده و در آن "ابواسلام" را به تحقیر دین مسیحیت و فحاشی به زنان مصر به‌ویژه زنان مسیحی این کشور متهم کرد.
 

در همین رابطه دادگاه شمال قاهره به ریاست "احمد نجیب طلعت"، در جلسه دیروز خود (دوشنبه 24 تیرماه)، "ابواسلام" را سه سال حبس و پرداخت ده هزار پوند مصر محکوم کرد.
 

به گزارش روزنامه الدستور مصر، خالد نورالدین وکیل مدافع ابواسلام، در جلسه دادگاه، پنج سی دی حاوی فایل‌های کامل اتهامات ابواسلام مبنی بر تحقیر ادیان به هیأت دادگاه ارائه و اشاره کرد: ابواسلام به دین مسیحیت اهانت نکرده، بلکه برعکس اقدام به ارائه نصیحت و ارشاد کرده است.
 

وی هدف از فیلم‌های پخش شده در این زمینه از شبکه "الامه" را تذکر دادن به مسیحیان برای پایبندی به آموزه های دین خود دانسته است.
 

احمد محمود عبدالله، از رهبران سلفی مصر به اتهام تحقیر مسیحیت به تحمل سه سال حبس و پرداخت جریمه محکوم شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.