۲۶ میلیون ریال برای رزرو مکان نماز در صف اول مسجدالحرام

تعدادی از زایران و حجاج بیت‌الله، خواهان پایان دادن به پدیده‌ی رزرو کردن صفوف اول مسجد الحرام شدند.

شفقنا به نقل از پایگاه المباشر نوشت: نمازگزاران اعلام کردند گروهی از افراد به نام دین و عبادت الهی، تجارت کرده و بعد از آن که سجاده‌های خود را در صف‌های ابتدایی مسجد قرار می‌دهند، جای خود را در ماه رمضان به مبلغ 3 هزار ریال سعودی معادل بیش از 26 میلیون ریال ایرانی به نمازگزاران فروخته و یا اجاره می دهند!
 

"عبدالله بن سعید الزهرانی" کارشناس در زمینه تاریخ و ادبیات مسجد الحرام در این‌باره گفت: در طول تحقیقات متوجه شدم پدیده رزرو کردن صفوف اول نماز جماعت در مسجد الحرام در طول ماه رمضان افزایش می‌یابد و البته این مبلغ بر حسب مکان و توافق طرفین متفاوت خواهد بود.
 

وی در ادامه همگان را به دوری کردن از این پدیده دعوت کرد و افزود: در هر مکانی که توانستید نماز بخوانید.
 

عبدالله همچنین تاکید کرد: رزرو کردن صفوف اول نماز در مسجد الحرام دارای دو حالت است؛ فرد اقدام به گرفتن جای برای کسی می کند که هنوز به مسجد نرسیده و برای وی سجاده یا وسیله‌ای قرار می‌دهد که دال بر تقدم باشد و هر گاهی کسی خواهان نشستن در آن باشد به وی می‌گوید این مکان از قبل رزرو شده است، این مسأله به اجماع و توافق تمام علما حرام است.
 

حالت دومی نیز وجود دارد که فرد قبل از همگان به مسجد می‌رود، برای خود جای می‌گیرد و سپس برای انجام طواف یا کاری از جای خود بر‌می‌خیزد که در این حالت وی نسبت به سایرین دارای حق بیشتری نسبت به مکان خود است و مشکلی ندارد. اما اغلب رزرو‌ها در مسجدالحرام به شکل اول و حرام است.
 

تعدادی از زایران و حجاج بیت‌الله، خواهان پایان دادن به پدیده‌ی رزرو کردن صفوف اول مسجد الحرام شدند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.