پیروزی مسیحیان محافظه کار تگزاس در مناقشه قانون سقط جنین

تصویب قانون محدود کننده سقط جنین در تگزاس آمریکا به پیروزی مسیحیان محافظه کار ختم شد.

به گزارش سایت صدای امریکا در قانونی که با حمایت جمهوری خواهان به تصویب رسیده سقط جنین حتی در موارد تجاوز جنسی و زنای با محارم نیز ممنوع شده است.
قانون گذاران جمهوری خواه در تگزاس قانون محدود کننده سقط جنین را به تصویب رساندند. دمکرات ها می گویند علیه  این طرح وارد نبردی قضایی می شوند که نتیجه آن در صندوق های رای نمایان می شود.
به گزارش آسوشیتد پرس، این طرح یکی از محدود کننده ترین قوانین سقط جنین در سراسر آمریکاست. به موجب این طرح قانونی بیشتر کلینیک های سقط جنین بسته می شوند.
بیش از ۲هزار نفر از معترضان به این قانون در جریان بحث و شور درباره این طرح در محل مجلس محلی در آستین تگزاس گرد آمده بودند تا صدای مخالفت خود را به گوش نمایندگان برسانند. شش تن از کسانی که توانسته بودند برای اخلال در رای گیری وارد جلسه سنا شوند توسط نیروهای پلیس به بیرون کشیده شدند. اکثریت جمهوری خواه مجلس تگزاس اندکی پیش از نیمه شب جمعه این طرح را بدون تغییر تصویب کرد. از دمکرات ها تنها  یک نفر به آن رای موافق داده بود.
فرماندار تگزاس که با امضای او این مصوبه به قانون تبدیل می شود گفت: «امروز قانونگذاری تگزاس آخرین گام را در تلاشی تاریخی برای حمایت از حیات انجام داد.
بنابراین قانون که در اوایل سحرگاه روز شنبه به تصویب رسیده است انجام سقط جنین تنها در مراکز جراحی مجاز است. این قانون همچنین زمان تجویز قرص های سقط جنین راتعیین کرده و انجام سقط جنین را بعداز بیستمین هفته حاملگی ممنوع می کند. مگر آن که زندگی مادر در معرض خطر فوری باشد. این قانون همچنین پزشکان را ناگزیر می کند که برای انجام سقط جنین از تایید ویژه در بیمارستان محل برخوردار باشند. از ۴۲ کلینیک موجود برای سقط جنین در تگزاس تنها پنج کلینیک  واجد این شروط هستند.
دمکرات ها تعهد کرده اند که مبارزه ای قانونی علیه این مصوبه را آغاز کنند. دمکرات ها ۲۰ اصلاحیه برای این قانون پیشنهاد کردند که از جمله آن ها قائل شدن استثنا برای مواردی چون تجاوزجنسی و زنای با محارم بود . همچنین خواستار باز گذاشتن بیشتر دست پزشکان در تجویز داروهای سقط جنین بودند. اما جمهوری خواهان هیچ یک از این پیشنهادها را درنظر نگرفتند.
تصویب این قانون اگرچه باعث خشنودی مسیحیان محافظه کار شد که اکثریت رای دهندگان  تگزاس را تشکیل می دهند اما چنان جمعیتی از معترضان را در ساختمان مجلس گرد آورد که دست کم بیش از بیست سال بود دیده نشده بود.
در حالی که دمکرات ها به معترضان قول دادند که «امشب پایان کار نیست، بلکه آغاز کار ما برای آینده است، کاری جمعی برای آن که این ایالت را پس بگیریم»، حزب جمهوری خواه تگزاس تصویب این قانون را به عنوان پیروزی ای عمده جشن گرفت. پیروزی ای که برای تگزاس «رهبری ملی در امر قانونگذاری برای حفظ حیات» را به بار آورد.
عالان حامی آزادی سقط جنین قرار است نتیجه فعالیت های خود را در انتخابات ۲۰۱۴ و در پای صندوق های رای نشان دهند.
 
تصویب قانون محدود کننده سقط جنین در تگزاس آمریکا به پیروزی مسیحیان محافظه کار ختم شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.