قدیس لبنانی که مسیحیان و مسلمانان را متحد نمود

هانا بروکهاس

آرامگاه شربل اکنون پذیرای تقریبا چهار میلیون بازدیدکننده مسیحی و مسلمان در سال می باشد.

قدیس شربل مخلوف به جهت درمان‌های معجزه آسایش برای بازدیدکنندگان خود چه مسیحی و مسلمان معروف است. لوئیس مطر مسئول هماهنگی آرامگاه این قدیس لبنانی در عنایای لبنان می‌گوید: “قدیس شربل هیچ محدودیت جغرافیایی یا دینی ندارد. شفاعت گرفتن از او امر غیر ممکنی نیست و او به درخواست همه کسانی که می‌آیند پاسخ می‌دهد.”

مطر می‌گوید این آرامگاه که زمانی جایگاه کشیشان و راهبان کاتولیک مارونی بوده اکنون پذیرای تقریباً چهار میلیون بازدیدکننده مسیحی و مسلمان در سال است.

به گفته مطر، از سال 1950 که این کلیسا به صورت رسمی شروع به ثبت درمانهای معجزه آسا نموده، بیش از 29 هزار مورد معجزه درمانی به ثبت رسیده است. تا پیش از سال 1950 این امور فقط به واسطه شهادت یک کشیش تایید می‌شد ولی اکنون به وسیله فناوری پزشکی پیشرفته و اسناد پزشکی که نشان دهنده وضعیت بیماری شخص در قبل و بعد از درمان بوده چنین کاری صورت می‌گیرد.

مطر یکی از معجزات ثبت شده را مربوط به زن 45 ساله ایتالیایی می‌داند که از بیماری عصبی رنج می‌برده است. او بعد از اینکه مشخص شد با مصرف اسید قصد خودکشی داشته در بیمارستان بستری گردیده است. به گفته مطر، در بیمارستان دکترها تشخیص می‌دهند آسیب وارد شده به مری و امعا و احشای این زن زیاد بوده و تنها راه ممکن دعا کردن به درگاه خداست. در نهایت یک راهبه مارونی به‌وسیله والدین این زن از ماجرا مطلع گشته و روغن مقدسی از قدیس شربل فراهم آورده و سبب درمان زن مذکور می‌گردد.

در زمانی که شاربل زنده بوده است مقامات بالادستی او نیز قدرت ماورایی را در زندگی‌اش مشاهده می‌نمودند و حتی برخی از مسلمانان او را صاحب کرامت می‌دانستند. در نهایت این کشیش لبنانی که از بیماری رنج می‌برده در 16 شب کریمس 1898 می‌میرد. بعدها در سال 1977 پاپ پل ششم او را تقدیس کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.