کوششی برای تغییر انگیزه مذهبی رأی دهندگان به جمهوری‌خواهان

شماری از موسیقیدانان، شعرا و کشیشان، گروهی را تشکیل داده‌اند و دردو هفته گذشته در سراسر امریکا تبلیغ می‌کردند: “برای مسیحی بودن لازم نیست به جمهوری‌خواهان رأی بدهی.”

این دیدگاه که می‌توان هم مسیحی بود و هم به عقاید دموکرات‌ها مثل حمایت از سیاه‌پوستان باور داشت، برخلاف ایده‌ بسیاری از مسیحیان انجیلی است که براساس آن ترامپ را رئیس جمهور رؤیایی خود می‌دانند.

گروهی از موسیقیدانان، هنرمندان و کشیشان در مکان‌های مختلف از جمله کلیساها، پارک‌ها، کلوپ‌ها و پارکینگ‌ها حضور یافته و از نمایندگان دموکرات دعوت می‌کنند تا سخنرانی‌های کوچکی در جمع آنها داشته باشند. آنها فعالیت خود را از پنسیلوانیا شروع کرده و تاکنون ۱ میلیون دلار به عنوان کمک به حرکت خود دریافت کرده‌اند. آنها به ویژه برای حضور در ایالت‌هایی مانند تگزاس که اکثریت مسیحیان انجیلی جمهوری‌خواه هستند، اشتیاق بسیاری داشتند. تگزاس شاهد حضور نمایندگان افراطی حامی ترامپ بوده است. برای مثال یکی از آنها قویاً حامی دیدگاه‌های اسلام‌هراسانه است و پیش از این دموکرات‌ها را جهنمی و باراک اوباما را مبلغ ضدمسیحیت خوانده بود.

به گفته دوگ پاگیت، رهبر ۵۲ ساله این گروه، بسیاری از گروه‌های مذهبی در مقابل اتفاقات سیاسی کشور سکوت را برگزیده‌اند و چنین سکوتی باعث شده است تعدادی از کلیساها از حضور این گروه در کلیسا به علت دیدگاه سیاسی آنها  امتناع کنند.
 
از سال ۱۹۸۰، سفیدپوست‌های اوانجلیک محافظه‌کار، مفاهیمی چون خدا و اخلاق را تحت کنترل خود درآورده و عقاید افراطی درباره موضوعات مختلف ارائه داده‌اند. پاگیت و دیگر کشیش‌های حامی او، پس از انتخابات ۲۰۱۶، از حجم حمایت ۸۰ درصدی اوانجلیک‌های سفیدپوست از ترامپ شگفت‌زده شده‌اند و به دنبال تغییر وضع موجود هستند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.