نیایش با خدا از طریق گوشی موبایل

دعا و نیایش همواره نقشی محوری در حیات کلیسا ایفا کرده‌ است؛ چه در قالب تضرّع به درگاه خداوند و چه به صورت اعتراف به گناهان گذشته. صحنۀ انسانی که در پیشگاه الهی زانو زده و آهسته مشغول مناجات با خداوند است همواره یادآور دین و اعتقادات دینی بوده است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از تلگراف، کلیسایی در جنوب انگلستان تمهیدی اندیشیده تا نیایش را نیز با عصر دیجیتال همگام سازد. کلیسای سنت آگوستین در کنتربری خدمات جدیدی ارائه داده مبنی بر این که افراد می‌توانند از طریق ارسال پیام متنی، نیایش‌های خود به درگاه خداوند را به کلیسا ارسال کنند. کلیسا شماره تلفن مخصوصی برای این کار در نظر گرفته است. بدین ترتیب کسانی که امکان مراجعۀ حضوری به کلیسا را ندارند قادر خواهند بود ارتباط خود با کلیسا را حفظ کنند. دعاهای ارسالی در مراسم هفتگی کلیسا قرائت می‌شود. دعاهایی که تاکنون برای کلیسا ارسال شده شامل دعا برای عزیزانِ بیمار و برای برقراری صلح در نقاط پرآشوب جهان مثل سوریه بوده است.

به گفتۀ پدر روحانی هاروی گیبونز، "این دعاها شبیه به همان دعاهایی است که معمولاً در مراسم روز یکشنبه در کلیسا خوانده می‌شود. اما سبک و روش دعا بسیار مبتکرانه است. من فکر می‌کنم که کلیساهای دیگر نیز این روش جدید را مورد توجّه قرار خواهند داد".


(هاروی گیبونز)

ارسال دعاها در قالب پیام پیشنهاد ابتکاریِ سرپرستِ غیرروحانی کلیسای سنت آگوستین، آقای نیل فیشر بود. فیشر این روش را به عنوان راهکاری برای کسانی که به علّت مشغلۀ زیاد یا بیماری قادر به حضور در کلیسا نیستند مطرح کرد. او می‌گوید: "مردم از این که دعایشان خوانده شود خوشحال می‌شوند و امروزه همه تلفن همراه دارند. خیلی ساده است. افراد می‌توانند دعاهایی را که می‌خواهند مردم برایشان آمین بگویند ارسال کنند تا در مراسم عشای ربّانی خوانده شود. این روش زیرکانه‌ای است که از طریق آن می‌توانیم با دعا و نیایش بین مردم پیوند برقرار کنیم".

حتّی افراد خارج از حوزۀ کلیسای سنت آگوستین نیز می‌توانند دعاهای خود را برای این کلیسا ارسال کنند.

به طور کلّی کلیسای انگلیس به منظور جذب ساختن تعداد هرچه بیشترِ افراد به کلیسا، با کمک گرفتن از رسانه‌های اجتماعی و اینترنت در حال افزایش جذّابیت خود برای مردم است و ارسال نیایش‌ها نیز یکی از این قبیل فعالیت‌ها به شمار می‌رود. بسیاری از کلیساهای انگلستان مراسم مذهبی خود را به صورت زنده پخش می‌کنند تا کسانی که امکان حضور فیزیکی ندارند، بتوانند از برنامه‌ها بهرۀ معنوی ببرند.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
 1. Reza

  به نام پدر و پسر روح القدس درود بی پایان پدر
  خدایا خسته شدم بریدم دیگه
  نمیدونم از کجا چجوری شروع کنم
  من مخلص تمام پیامبران اللعزم هم هستم
  ولی اینجا ایرانه ‌…

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.