این اسقف استرالیایی می‌گوید روحانیون کاتولیک او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دادند

وینسنت لانگ ون نگوین، اسقف کاتولیکِ شهر پاراماتا واقع در استرالیا، برای نخستین بار لب به اظهاراتی گشوده و از آزار و اذیت‌های جنسی که زیر دست روحانیون بر وی روا رفته پرده برداشته است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از گاردین، اسقف کاتولیکِ شهر پاراماتا در جلسۀ رسیدگیِ کمیسیون سلطنتی که در شهر سیدنی برگزار شد، دربارۀ تجاوزات صورت‌گرفته سخن گفت و از کلیسا درخواست کرد تا عناوین افتخاریِ کشیشان متجاوز را از آنها خلع نماید و به  اعضای کلیساهای محلّی قدرت و اختیار بیشتری تفویض کند.
 
این اسقف که سابق بر این پناهنده بوده است، در روز سه‌شنبه در موضوع تجاوز به کودکان، خطاب به کمیسیون سلطنتی اظهار داشت که "وقتی برای نخستین بار به استرالیا آمدم، با این که دیگر بچه نبودم و وارد مرحلۀ بزرگسالی شده بودم، روحانیون مرا نیز قربانی تجاوزات جنسی خود قرار دادند… این موضوع تأثیر زیادی بر من به جای گذاشت و حال من خودم را جای قربانیان دیگر می‌گذارم و واقعاً تلاش می‌کنم تا عدالت و شرافت برای آنها اعاده شود".

لانگ که نخستین اسقف استرالیاییِ ویتنامی‌الاصل است، با شهادتی که داد مورد تشویق حضّار قرار گرفت. پس از سخنان وی، تعدادی از قربانیان تجاوزات جنسی و بازماندگان آنها نزد او آمدند. حتّی بعضی از آنها موقع صحبت‌های لانگ گریه می‌کردند.

لانگ اظهار داشت عناوین، امتیازات و تشکیلاتِ سازمانی کلیسا باعث شده است به روحانیان احساس برتری دست بدهد. وی همچنین عنوان داشت که اطمینان دارد اکثر پرونده‌های تجاوز جنسی که از موقع سرکار آمدن او، زیر نظر منطقۀ اسقف‌نشینِ پاراماتا مورد بررسی قرار گرفته موفقیت‌آمیز بوده و قربانیان از نتایج راضی بوده‌اند

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.