نوید ترمیم کابینۀ سیسی

رئیس‌جمهور مصر آقای عبدالفتاح السیسی طی مصاحبه‌ای که در روز سه‌شنبه به انتشار رسید، در پاسخ به روزنامه‌های دولتی اظهار داشت که به‌زودی کابینۀ خود را ترمیم خواهد کرد. وی بدون ذکر جزئیات گفت: “به‌زودی کابینه را ترمیم خواهیم کرد، به هرآنچه مستلزم تغییر و ترمیم است رسیدگی خواهیم کرد و عملکرد خود را ارتقاء خواهیم بخشید.”

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، آخرین مرتبه‌ای که کابینۀ سیسی ترمیم شد در ماه مارس بود که سیسی ده وزیر جدید(از جمله وزیر اقتصاد و دارایی) را منصوب کرد.

این روزها مصر سخت در حال تلاش و تقلّا است تا اقتصاد خود را که از زمان شورش مردمی در سال 2011 که موجب رانده شدن توریست‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی شد و متعاقباً بحران شدید ارز خارجی موجب ضربه خوردن آن شد از نو زنده سازد.

در ماه نوامبر، بانک مرکزی مصر پوند را شناور ساخت و دولت نیز با وام گرفتن 12 میلیارد دلار از «صندوق بین‌المللی پول»، تلاش می‌کند تا با اصلاحات دردناک اقتصادی به کار خود ادامه دهد. این اصلاحات شامل افزایش قیمت سوخت و وضع مالیات بر ارزش افزوده است.

از سوی دیگر مصر در حال مبارزه با شورشیان اسلام‌گرا در شبه‌جزیرۀ سینا است که در سال 2014 با داعش هم‌پیمان شدند و از آن زمان تاکنون صدها تن از سربازان و نیروهای پلیس مصر را به خاک و خون کشیده‌اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.