مدرسۀ خصوصی برای مسلمانان در پی الزام دادگاه مبنی بر شنای مختلط دانش‌آموزان

شماری از مسلمانانی که از حکم دادگاه اروپا مبنی بر الزام دانش‌آموزان برای شرکت در کلاس‌های مختلط شنا به خشم آمده‌اند، تصمیم گرفته‌اند که مدارسی خصوصی برای دانش‌آموزان مسلمان افتتاح کنند.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از اکسپرس، در پی امتناع یک دختر یازده ساله از شرکت در کلاس شنا که معتقد بود حتّی پوشیدن بورکینی نیز با مقرّرات حجاب اسلامی مغایرت دارد و فرم بدن او را نمایان می‌سازد، والدین خشمگین او در دادگاه حقوق بشر اروپا پیگیر شکایت خود شدند که با درخواست آنها مخالفت شد و فرزندان‌شان ملزم به شرکت در کلاس‌های مختلط شنا شدند.
 
حال این زوج قسم خورده‌اند که فرزندانشان هیچ‌وقت در آن کلاس‌ها شرکت نکنند و حتی درصدد افتتاح یک مدرسۀ خصوصی برآمده‌اند که برخلاف حکم دادگاه عمل کند.

یوهانس سزوالینا، الهیدانی که به خاطر پرداخت هزینه‌های حقوقی بسیاری از مسلمانان بنیادگرا معروف شده است، عنوان داشت که از ایدۀ گشایش مدارس خصوصی اسلامی استقبال می‌کند و حاضر است برای این منظور هر کاری که بتواند انجام دهد.

با این حال دادگاه حقوق بشر اروپا ضمن بیانیه‌ای اظهار داشته که مدرسه نقش ویژه‌ای در فرایند هم‌بستگی اجتماعی، خصوصاً برای دانش‌آموزان خارجی ایفا می‌کند و لذا دانش‌آموزان نباید از این کلاس‌ها استثنا شوند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.