مخالفت کابینۀ دونالد ترامپ با طرح ثبت اطّلاعات مسلمانان

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب امریکا پیش از پیروزی در انتخابات، وعده‌های افراط‌آمیزی در زمینۀ مهاجرت و مهاجران به مردم داد. برای مثال گفت که جلوی ورود مسلمانان را به امریکا خواهد گرفت یا احتمالاً آمار و اطلاعات مسلمانان را به ثبت خواهد رسانید. علاوه بر این قول داد که با ساختن یک دیوار عظیم، با معضل ورود مهاجران غیرقانونی مقابله کند.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از هافینگتن پست،به‌تازگی دو تن از اشخاصی که ترامپ برای مناصب عالی کابینۀ خود انتخاب کرده است، با بعضی مواضع ترامپ در حوزۀ مهاجرت و مهاجران اظهار مخالفت کرده‌اند که یکی از این مواضع به‌ثبت‌رسانی مسلمانان است.

گزینۀ ترامپ برای وزارت امنیت داخلی، ژنرال جان کلی خطاب به کمیتۀ سنا اظهار داشت که با به‌ثبت‌رسانی مردم براساس قومیت و دین مخالف است و حاضر نیست برنامۀ به‌ثبت‌رسانی را مجدّد اجرا سازد، مگر این که واقعاً دلیل مجاب‌کننده‌ای برای این کار وجود داشته باشد.

آقای جف سشنز نیز که ترامپ قصد دارد وی را به عنوان دادستان کلّ امریکا منصوب کند، عنوان داشت که برنامۀ به‌ثبت‌رسانی مسلمانان موجب بروز مشکلاتی جدّی در رابطه با آزادی مذهبی خواهد شد.

وی افزود که با ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا مخالف است. البته سشنز مسلمانان بعضی کشورهای مسلمان‌نشین را از این قاعده مستثنا ساخت.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.