آیا تعرّض به زنان مسلمان در کشورهای غربی افزایش یافته است؟

پس از بالا گرفتن موج اسلام‌هراسی درکشورهای غربی، گزارش‌های متفاوتی از تعرض به زنان مسلمان در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری منتشر می‌شود.

به گزارش دین‌آنلاین هرچند با رواج عملیاتهای تروریستی در غرب و انتساب آنها به گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش، شکل‌گیری پدیده اسلام‌هراسی، مسئله‌ای ممکن تلقی می‌شد حال با بالا رفتن موج اسلام‌هراسی در کشورهای غربی به‌نظر می‌رسد رسانه‌ها به دلیل اهمیت نهفته در ارزش خبری مبتنی بر رفتارهای اسلام‌هراسانه، تمایل یافته‌اند گزارش‌هایی را از گسترش این مسئله در غرب منتشر کنند.

خبرگزاری اکسپرس در گزارشی نحوه تعرض به یک زن مسلمان را چنین گزارش داده است:
براساس گزارش پلیس شهر لندن، در روز 14 دسامبر، حدود ساعت 8:30 شب دو فرد تبهکار در شمال شهر لندن به یک خانم مسلمان متعرّض شدند. آنها از پشت سر به زن جوان 27 ساله نزدیک شدند و ابتدا سعی کردند روسری را از سرش بکشند. سپس او را به زمین هل دادند و از روسریش گرفته و روی پیاده‌رو کشیدند.

زن تقریباً بیست دقیقه مات و مبهوت روی زمین ماند تا این که کارکنان رستورانی که در آن حوالی بود به کمکش آمدند و آمبولانس خبر کردند. خدمتکار رستوران می‌گوید وقتی ما او را دیدیم، مثل بید می‌لرزید و اول قادر به صحبت کردن نبود؛ دچار حملۀ هراس شده بود و به‌سختی نفس می‌کشید. کمکش کردیم بنشیند و کمی بعد توانست ماجرای حمله را برایمان بازگو کند.

یکی از کارکنان رستوران می‌گوید: "من هیچ‌وقت این حوالی چنین چیزی نشنیده بودم. ما چه می‌دانیم؟ احتمالاً هرکه به این خانم حمله کرده به جاهای دیگر وابسته بوده." زن جوان را به بیمارستان منتقل کردند و در آنجا بهیاران آسیب‌هایی را که به کمر او وارد شده بود مداوا کردند.

یک شاهد دیگر به نام حسن بخاری می‌گوید آن خانم بعد از حمله گفت: "آنها هیچ‌چیزی از من نگرفتند، نه موبایلم، نه چیز دیگر. موضوع این است که فکر می‌کردند می‌توانند به من تعرّض کنند و در بروند. فکر می‌کردم این منطقه امن است."

درحال‌حاضر ادارۀ کارآگاهی لندن در حال بررسی این سانحه است. گفته می‌شود مظنونین دو مرد سفیدپوست بین 17 تا 19 ساله و تماماً مشکی‌پوش بوده‌اند.
 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.