صدر اعظم آلمان برای استفاده از برقع و نقاب چه نظری دارد؟

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، برای نخستین بار از درخواست حزب خود، مبنی بر ممنوعیت نسبی استفاده از برقع و نقاب در کشور آلمان پشتیبانی کرد و در کنفرانس «اتحادیۀ دمکرات مسیحی آلمان» خطاب به نمایندگان اظهار داشت که “پوشاندن کامل چهره عملی بی‌مورد است و باید حتّی‌الامکان قدغن شود”.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از گاردین، قرار است حزب اتحادیۀ دمکرات مسیحی طرحی را به تصویب برساند که ضمن آن استفاده از پوشش کامل چهره در بعضی اماکن عمومی مثل دادگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، جاده‌ها و بازرسی‌های پلیس ممنوع شود.

این طرح در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر در سال 2011 قانونی مبنی‌بر ممنوعیت پوشاندن چهره در همۀ اماکن عمومی وضع شده بود، اما حالا صدراعظم به این نتیجه رسیده که ممنوعیت مطلق با قوانین این کشور در تعارض است.

مرکل این تصمیم را در پی اعلام ممنوعیت نسبی پوشش چهره در کشور هلند در اماکنی مثل بیمارستان‌ها و مدارس اخذ کرده است. در کشور بلژیک، بلغارستان و سوئیس نیز ممنوعیت‌های مشابهی وجود دارد.

صدر اعظم آلمان در توضیح دلیل حمایت خود از این ممنوعیت نسبی اظهار داشت: "قوانین ما بر تشریفات، مقررات قومی یا خانوادگی و همچنین بر قانون شرع ارجحیت دارد… لازم است هنگامی که افراد با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند چهرۀ آنها نمایان باشد."

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.