کشیش ایتالیایی: همجنس‌گرایی علت وقوع زلزله‌های اخیر است

پدر جیووانی کاوالکولی الهیدانی است که به دیدگاه‌های تند و تیز خود معروف است. وی در برنامه‌ای رادیویی اظهار داشت زمین‌لرزه‌ها مجازاتی الهی به خاطر گناهان هم‌جنس‌گرایان است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از گاردین، پدر جیووانی کاوالکولی در برنامه‌ای رادیویی اظهار داشت زمین‌لرزه‌ها مجازاتی الهی به خاطر گناهان هم‌جنس‌گرایان است، چراکه هم‌جنس‌گرایان به بنیاد خانواده و شأن ازدواج اهانت کرده و قوانین الهی را زیرپا نهاده‌اند.

این سخنان کاوالکولی با واکنش واتیکان همراه بوده و واتیکان از سخنان این کشیش ایتالیایی به خشم آمده و وی را مورد توبیخ و انتقاد شدید قرار داده است.

واتیکان در پاسخ تندی که به سخنان کاوالکولی داده بیان داشته انتقام‌جو دانستن خداوند، طرز تفکّری کفرآمیز است که در دوران پیش از مسیحیت رواج داشته است.

با وجود آنکه اسقف‌اعظم آنجلو بچیو (Angelo Becciu) شخص دوم دبیرخانۀ قدرتمندِ دولت واتیکان، سخنان کاوالکولی را توهین‌آمیز و شرم‌آور خوانده و از قربانیان زلزله به خاطر این سخن عذرخواهی کرده است، کاوالکولی از سخنان خود عقب‌نشینی نکرده و در یک ایستگاه رادیویی دیگر عنوان داشته که دلیل وقوع زلزله‌ها گناهان انسان‌هاست و از واتیکان خواسته تا کتاب تعالیم مذهبی کلیسای کاتولیک را مطالعه کنند.

این نخستین باری نیست که سخنان روحانیان ایتالیا باعث سرافکندگی و شرمساری کلیسای کاتولیک می‌شود. در سال 2012 نیز یک کشیش ایتالیایی، زنان را به خاطر خشونتی که مردان نسبت به آنها روا می‌دارند مقصّر دانست؛ چراکه زنان با پوشیدن لباس‌های زننده و منافی‌عفت خود را در معرض خشونت‌ها و سوءاستفاده‌های جنسی مردان قرار می‌دهند و با تنها گذاشتن فرزندان خود در خانه و رسیدگی نکردن به امور منزل خشم مردان را تحریک می‌کنند. کلیسا نیز متقابلاً وی را وادار به استعفا کرد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.