تشویق مساجد امریکا به حضور مردم در انتخابات

روز جمعه هفتم اکتبر، «روز ملّی خطبه‌خوانی» در مساجد امریکا به منظور تشویق مسلمانان به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر بود.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از هافینگتن پست، هدف از کمپین هشتگیِ «رأی منِ مسلمان»(#MyMuslimVote) که گروه «ام پاور چینج»(MPower Change) و «انجمن ملّی دانشجویان مسلمان» آن را به راه انداخته‌‌‌اند، برجسته‌سازی اهمیت مشارکت مسلمانان در انتخابات است.

این کمپین درصدد آن نیست که مسلمانان را ترغیب کند به نامزد معیّنی رأی دهند، بلکه می‌خواهد شمار بی‌سابقه‌ای از مسلمانان در انتخابات امسال شرکت کنند و مشارکت مدنی بیشتری در جامعه داشته باشند.

ترویج این پیام از کانال منبرها و مساجد، در امتداد همان سنّت غنیِ دفاع از عدالت و امر به معروف و نهی از منکر است که پیامبر اسلام آن را وظیفۀ هر مسلمان بیان کرده است.

افزایش اسلام‌هراسی نیز تاحدودی انگیزۀ این کمپین بوده است. مسئولان کمپین اظهار داشتند: "بر ما واجب است که به عنوان شهروندان امریکایی که مالیات می‌پردازیم و در امور کشور و جامعه سهیم هستیم، از حقّی که بسیاری از مردم جان خود را در راه آن داده‌اند استفاده کنیم و به پای صندوق‌های رأی برویم."

قریب به پنجاه مسجد و مرکز جامعۀ اسلامی با این کمپین همکاری کردند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.