روایت معاون رئیس جمهوری از نسبت رعایت موازین شرعی با مقاومت‌ها در برابر ورود ‌زنان به ورزشگاه‌ها

اعتماد در این شماره از مقاومت‌ها در برابر ورود ‌زنان به ورزشگاه‌ها سخن گفته و در کنار گزارش سخنان آملی لاریجانی در مورد نگاه توحیدی، به نقد سریال آمریکایی «شب از…» پرداخته است.

روایت معاون رئیس جمهوری از نسبت رعایت موازین شرعی با مقاومت‌ها در برابر ورود ‌زنان به ورزشگاه‌ها
روزنامه اعتماد در صفحه 13 از «لزوم رعایت موازین شرعی، برای ورود ‌زنان به ورزشگاه‌ها» سخن گفته و از قول فهیمه فرهمندپور، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده می نویسد: «هر چقدر خانم‌ها بیشتر موازین شرعی را رعایت کنند، مقاومت‌ها در این زمینه کم می‌شود و عرصه برای حضور خانم‌ها فراهم‌تر خواهد شد؛ اما وقتی چند خانم این رفتار را نداشته باشند، بقیه هم به پای این چند نفر می‌سوزند.»

به گفته فرهمندپور، ‌«کارگروهی با حضور نمایندگان وزارت کشور، معاونت زنان ریاست‌جمهوری، وزارت ورزش و جوانان و نیروی انتظامی تشکیل شده بود که نه با اصل موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها مخالف بود، نه اصل مطلوب بودنِ حضور خانم‌ها در ورزشگاه را منکر بود و نه مخالفتی با مطالبه قشری از خانم‌ها داشت. در واقع بحث بر سر این بود که‌ آیا با در نظر گرفتن ملاحظات ضروری، حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها امکان اجرایی شدن دارد یا خیر.»
 
 
 
رییس قوه قضاییه: با نگاه توحیدی، از قدرت‌های استکباری نمی ترسیم
اعتماد در صفحه 2 سخنان آملی لاریجانی در اجلاس سالانه سازمان بسیج اساتید را منتشر ساخته و با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر نگاه توحیدی تکیه می‌کنند و به آحاد مردم این معنای قرآنی را تذکر می‌دهند که چشمان‌تان به بیرون نباشد و به حق تعالی اتکا کنید، گفته است: «نمی‌گوییم با دیگران مذاکره نمی‌کنیم؛ بحث این است که نگاه‌تان به این نباشد که زندگی شما دست آنهاست و رزق‌تان را آنها می‌دهند.»
 
رییس قوه قضاییه با طرح این سوال که آیا فردی که نگاه توحیدی دارد، از امریکا و قدرت‌های استکباری می‌ترسد؟ اظهار کرد: «امام خمینی (ره) در زمانی فرمودند: «امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، این حرفِ معنادار و عزتمندانه‌ای بود. البته یک عده‌ای شاید باور نداشتند؛ اما واقعیت این است که انسان موحد نمی‌تواند غیر از این باشد. فرض کنید امریکا بمب افکن دارد؛ اما انسان موحد که پشتگرم به نیروی الهی است، مگر در این زمینه خوفی به خود راه می‌دهد. انسان موحد هیچگاه سر تسلیم فرود نمی‌آورد و به خداوند متکی است.»
 
 
 
«شب از…»، سریالی برای درک «انسان» فارغ از نژاد و مذهب و زادگاه
این روزنامه در صفحه 16 به نقد سریال «شب از…» به عنوان مهم‌ترین سریال روز جهان پرداخته و زیر عنوان «نمایشی برای درک انسان» به قلم «نازنین متین‌نیا» آورده است: «سریال «شب از…» حرف‌هایی مهم‌تر از نقش آفرینی «پیمان معادی»  داشت. حرف‌هایی که در هشت قسمت طولانی، در جهانی که این روزهایش با داعش و تروریست‌ها، جهان جنگ انسانیت و خشونت شده و انگشت اتهام اصلی‌اش هم به سمت خاورمیانه‌ای است که مهاجران پاکستانی، افغان، سوری و… را به امریکا و اروپا فراری می‌دهد….»

در بخش دیگری از این گزارش می خوانیم: «شب از…» دریچه‌ای برای شناخت تازه جهان و مردمانش شده و می‌شود در «لس‌آنجلس تایمز» خواند که چطور این سریال، خانواده‌های مسلمان امریکایی را «انسان» نشان می‌دهد و مقابل افکار افراطی مانند ترامپ می‌ایستد و از درک «انسان» فارغ از نژاد و مذهب و زادگاه حرف می‌زند. بحثی که انگار مدت‌هاست در جهان امروز فراموش شده و حالا به میمنت رسانه بودن تلویزیون و تاثیرگذاری پیام، می‌شود امیدوار بود که در متن اندیشه جهانی تاثیرگذار باشد و درک «انسان» بودن را برای تمام تماشاگرانش به ارمغان بیاورد.»
 
 
 
 
 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.