رئیس مرکز تخصصی مهدویت: گاهی در زندان چند امام قلابی داشتیم

شرق در شماره امروز از تاکید رهبری بر احساس خطر از هرگونه تلاش برای انقلاب‌زدایی از حوزه علمیه نوشته و از قول رئیس مرکز تخصصی مهدویت، برخی حرکت‌های مهدوی در دوره احمدی نژاد را مجهول دانسته است.

اگر بخواهیم نظام همچنان اسلامی و انقلابی باشد، باید حوزه‌ علمیه انقلابی بماند
روزنامه شرق در صفحه 6 به انعکاس سخنان رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ علمیه قم پرداخته و هشدار ایشان در مورد «انقلاب‌زدایی» از حوزه‌ علمیه را برجسته ساخته است.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اندیشه، تدبیر و برنامه‌ریزی دقیق را از ضروریات انقلابی ماندن حوزه علمیه قم دانسته و افزوده اند: «اگر حوزه‌ علمیه‌ قم نبود، حرکت امام رحمت‌‌الله شاید به موفقیت نمی‌رسید و این، نشان‌دهنده‌ نقش حوزه‌ علمیه‌ قم در شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی است».
 
رهبری با تأکید بر اینکه حلقه‌ واسط میان امام «رحمت‌‌الله علیه» و شکل‌گیری انقلاب اسلامی، حوزه‌ علمیه‌ قم بود، خاطرنشان کردند: «با توجه به نقش ممتاز و بی‌بدیل حوزه‌ علمیه‌ قم در پیروزی انقلاب اسلامی، اکنون انگیزه‌ها و طرح‌هایی برای «انقلاب‌زدایی» از حوزه‌ علمیه وجود دارد».
 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان اسلامی و انقلابی بماند باید حوزه‌ علمیه انقلابی بماند؛ زیرا اگر حوزه علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد گرفت».

ایشان با تصریح بر اینکه باید از هرگونه تلاشی برای انقلاب‌زدایی از حوزه‌های علمیه احساس خطر کرد، افزودند: «گاه به‌صراحت با اصل انقلاب مخالفت می‌شود، اما گاهی غیرمستقیم با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می‌شود که باید در این زمینه حساس بود و تأکید مکرر بر ضرورت هوشیاری در مقابلِ استکبار و آمریکا به همین علت است».
 
 
 رئیس مرکز تخصصی مهدویت: گاهی چند امام زمان قلابی در زندان داشتیم
شرق در صفحه 2 سخنان مجتبی کلباسی، رئیس مرکز تخصصی مهدویت درباره اعلام موجودیت ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی در کشور را بازتاب داده و با مجهول دانستن حرکتی که در دوره احمدی نژاد آغاز شد(ظهور بسیار نزدیک است) گفته است: «گاهی در زندان چند امام زمان قلابی داشتیم یا همین الان جریان‌هایی هست که به‌روشنی از جانب صهیونیست‌ها پشتیبانی می‌شود که مثلا فلانی پسر امام زمان است و…، یعنی فرقه‌سازی به منظور قطع این جریان است. در طول تاریخ این چنین جریاناتی کم نبوده و در همین سال‌ها نیز برخی مسائل را شاهد هستیم.»
 
 

 

شرق در شماره امروز از تاکید رهبری بر احساس خطر از هرگونه تلاش برای انقلاب‌زدایی از حوزه علمیه نوشته و از قول رئیس مرکز تخصصی مهدویت، برخی حرکت‌های مهدوی در دوره احمدی نژاد را مجهول دانسته است.مرور مطبوعات/ ‌‌چهار‌شنبه 26 اسفند/ روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.