گرایش مسلمانان امریکا به دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بیشتر مسلمانان امریکایی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا به نامزدهای حزب دموکرات رأی خواهند داد.

به گزارش دین آنلاین به نقل از خبرگزاری نشنال ممو، بنا به یک نظرسنجی که روز دوشنبه هشتم فوریه منتشر شد، ۶۷ درصد از مسلمانان آمریکا از نامزدهای حزب دموکرات پشتیبانی می­کنند.
این نظرسنجی که از سوی شورای روابط آمریکایی- اسلامی(CAIR)، بزرگترین سازمان مدافع حقوق مسلمانان در امریکا، انجام گرفته است، نشان می‌دهد  کمی بیش از نیمی از حامیان مسلمان دموکرات‌ها یعنی ۵۲ درصد از آنها، از هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز حزب دموکرات و وزیر امور خارجه سابق امریکا حمایت می‌کنند .برنی سندرز، دیگر نامزد این حزب، ۲۲ درصد در میان مسلمانان محبوبیت دارد.
رابرت مکا، رئیس بخش امور دولت در شورای روابط امریکایی- اسلامی در این­ باره گفت: "این آمار نشان می­‌دهد برخلاف دیدگاه برخی که فکر می­‌کنند مسلمانان دارای نگرش­های غیردموکراتیک و مردسالارانه هستند، مسلمانان امریکا از ریاست جمهوری یک زن حمایت می­‌کنند." وی همچنین اظهار داشت که مسلمانان از نامزدهایی حمایت می کنند که طرفدار تنوع دینی هستند و نسبت به نامزدهایی که سیاست ترس را در برابرشان به کار می­‌گیرند بی­‌اعتنا هستند.
از این رو تنها 15 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به جمهوری خواهان رأی خواهند داد و دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه، تنها رأی هفت درصد از آنها را به خود اختصاص داده است. ترامپ بیشتر خواستار ممانعت از ورود مسلمانان به امریکا شده بود. ایالت‌های کالیفرنیا، فلوریدا، ایلینویز، نیویورک، تگزاس و ویرجینا بیشترین مسلمانان امریکایی را در خود جای داده است.

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بیشتر مسلمانان امریکایی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا به نامزدهای حزب دموکرات رأی خواهند داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.