پایان جنجال استاد دانشگاه آمریکا که به یگانگی خدای اسلام و مسیحیت اشاره داشت

جنجال کالج اوانجلیکی ویتون با یکی از اساتید خود به خاطر آنکه گفت مسلمانان و مسیحیان یک خدا را پرستش می‌کنند حل وفصل شد.

به گزارش دین آنلاین به نقل از واشنگتن پست بر اساس بیانیه­‌ای که فیلیپ ریکن، رئیس کالج ویتون شامگاه شنبه منتشر کرد لاریسیا هاوکینز استاد تمام وقت علوم سیاسی و این کالج قرار شد به رضایت طرفین با یکدیگر قطع رابطه کنند. این تصمیم پنج روز پیش از جلسه انضباطی گرفته شد که قرار است درباره امکان ادامه همکاری وی در ویتون تصمیم‌گیری شود و بیانیه مشترکی صادر شود.
 
مناقشه میان هاوکینز و کالج ویتون که نزدیک شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی امریکا قرار دارد در دهم دسامبر هنگامی آغاز شد که وی با انتشار مطلبی در صفحه فیسبوک خود از استفاده از حجاب روسری در زمان جشن ظهور پیش از کریسمس در راستای اعلام همبستگی با مسلمانان خبر داد.

وی در پست فیسبوکی خود درباره رابطه میان اسلام ومسیحیت نوشت: "همانطور که پاپ فرانسیس هفته گذشته بیان کرد، ما یک خدای واحد را می‌پرستیم".

انتشار این مطلب در بحبوحه بحث‌ها درباره نقش و نحوه برخورد با مسلمانان در امریکا در پی تیراندازی‌های جمعی ماه نوامبر در سن برناردینوی کالیفرنیا انتقاداتی را به دنبال داشت. کالج یاد شده وی را از خدمت تعلیق کرد و معاون دانشگاه خواستار اخراج وی شد.
 
ویتون پیشتر اعلام کرده بود که برخورد انضباطی با هاوکینز به خاطر انتخاب پوشش حجاب نبوده بلکه ناشی از تعارض اظهارات کلامی وی با باورها و اعتقادات ویتون است. در همین حال، بسیاری از اساتید همکار هاوکینز از وی حمایت کرده‌اند.

جنجال کالج اوانجلیکی ویتون با یکی از اساتید خود به خاطر آنکه گفت مسلمانان و مسیحیان یک خدا را پرستش می‌کنند حل وفصل شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.