آیا سرنخ‌ها به بیت آیت الله شیرازی می‌رسد؟

اعتماد در این شماره به ادامه اظهارنظرها در خصوص حمله به سفارت عربستان پرداخته و در گزارشی از انتقال آرام قدرت سیاسی در تونس از سکولارها به اسلام گراها خبر داده است.

سرنخ‌ها به بیت آیت آلله شیرازی می‌رسد؟
روزنامه اعتماد در صفحه 2 روایت نایب‌رییس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس از گزارش‌های رسیده به مجلس در خصوص حمله به سفارت عربستان در تهران را منتشر ساخته و از سرنخ‌هایی مرتبط با جریان سید صادق شیرازی خبر داده است.
 
این روزنامه از قول منصور حقیقت‌پور به سازماندهی‌ و برنامه‌ریزی شدن این حمله اشاره کرده و نوشته است: «ابله‌هایی که سفارت عربستان در ایران را آتش زدند، برگ برنده جمهوری اسلامی را به برگه باخت تبدیل کردند.»
 
 
 
تونس بین اسلامگراها و سکولارها دست به دست می شود
اعتماد در صفحه 6 گزارشی از سیاست داخلی تونس را منتشر ساخته و اسلامگرایان این کشور را در آستانه به دست گرفتن قدرت دانسته است. این گزارش به اختلاف کرسی‌های ائتلاف حاکم با جبهه اسلامگرای نهضت (اخوان المسلمین تونس) اشاره کرده و از دست به دست ‌شدن این کشور در کمتر از دو سال بین دو حزب سکولار و اسلامگرا خبر داده است.
 

این روزنامه با یادآوری به قدرت رسیدن اسلامگرایان تونس پس از سرنگونی زین‌العابدین بن علی نوشت: «حوادث جولای ٢٠١٣ مصر و سقوط اخوان المسلمین موجب شد جبهه نهضت در مذاکره با مخالفان به انتخابات زودهنگام و نتیجه آن تن دهد. با پیروزی سکولارها، حزب اسلامگرای نهضت، اکثریت خود را در پارلمان تونس از دست داد و به دومین حزب بزرگ این کشور در قدرت تبدیل شد اما نه تنها اعتراضی به نتایج نکرد بلکه پیروزی رقیب را بلافاصله به آن تبریک گفت»
 
 
دیگر عناوین برگزیده «اعتماد» امروز:
 
سخنگوی شورای نگهبان از تایید فقها خبر داد: پذیرش حضور زنان درخبرگان / فقها می‌توانند بدون نیاز به شرکت فرد در آزمون علمی اجتهادش را تایید کنند
 
مبارزه آنلاین با افراط‌گرایی / به دستور اوباما کارگروه‌های جدید علیه داعش تشکیل می‌شوداعتماد در این شماره به ادامه اظهارنظرها در خصوص حمله به سفارت عربستان پرداخته و در گزارشی از انتقال آرام قدرت سیاسی در تونس از سکولارها به اسلام گراها خبر داده است.مرور مطبوعات/ ‌یک‌شنبه‌ 20 دی/ روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.