سلفی‎های جهادی در مصر اعلام جنگ کردند

گروه “سلفیت جهادی” مصر که قبلاً از طرفداران خود خواسته بود برای دفاع از محمد مرسی در روز 30 ژوئن به خیابان ها نیایند، این بار از آنها خواست که همگی به خیابان ها بریزند و با مخالفان و نیروهای ارتش و پلیس درگیر شوند.

به گزارش العالم، محمد الظواهری رییس گروه سلفیت جهادی در واکنش به برکناری محمد مرسی، رییس جمهور مصر از قدرت، گفت: ما از همگان می خواهیم که ترس و تردید به خودشان راه ندهند و مژده می دهیم که اخوان المسلمین در هیچ شرایطی شکست نخواهد خورد، بلکه همیشه پیروز خواهد بود. الظواهری افزود: ما آشوب طلب یا فتنه انگیز نیستیم و بیشتر از هر کسی به حفظ جان و مال مسلمانان اعتقاد داریم ولی اگر آمریکا و مزدورانش در مصر درپی ایجاد درگیری باشند، در واقع به نفع ما کار کرده اند زیرا ما چیزی برای از دست دادن نداریم و در هر زمانی که آشوب و فتنه ای به راه افتاده است، برتری و پیروزی از آنِ گروه های جهادی بوده است. این اظهارات الظواهری در مورد نقش آمریکا در اعتراضات اخیر در حالی بیان می شود که مردم مصر کاخ سفید را به طرفداری از مرسی متهم می کنند و این کشور را یکی از عوامل بقای او در قدرت می دانند. الظواهری گفت: حتی اگر کار ما یکسره شود، ضرری به ما نخواهد رسید زیرا ما فقط به خاطر خدا وارد عرصه سیاست شدیم ولی سرانجام پیروزی نصیب گروه سلفیت جهادی خواهد شد و این از هر چیز دیگری مهم تر است. رییس گروه سلفیت جهادی در مصر که برادرش رهبر سازمان تروریستی القاعده است، افزود: آمریکا و پیروانش باید در سیاست های خود بازنگری کنند و باید بدانند که برای خدمت به ما فعالیت می کنند و همچنین باید بدانند که اگر مجاهدان فعالیت خود را آغاز کنند، نه تنها مصر بلکه همه منطقه را دگرگون خواهند کرد و به دفاع از اسلام خواهند پرداخت. شاخه گروه سلفیت جهادی در استان الشرقیه مصر نیز روز گذشته جنگ با نیروهای مسلح برای دفاع از محمد مرسی را اعلام کرد و افزود: کودتا علیه مرسی ثابت می کند که نیروهای مسلح به مخالفان شرور، قدرت طلب و تابع غرب اسلام ستیز پیوسته اند.
گروه “سلفیت جهادی” مصر که قبلاً از طرفداران خود خواسته بود برای دفاع از محمد مرسی در روز 30 ژوئن به خیابان ها نیایند، این بار از آنها خواست که همگی به خیابان ها بریزند و با مخالفان و نیروهای ارتش و پلیس درگیر شوند.پس از برکناری محمد مرسی؛ 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.