علی‌اکبر ولایتی: بشار اسد مایه مباهات و افتخار است

روزنامه اعتماد در صفحه 10 به سفر علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبری در امور بین‌الملل به دمشق اشاره کرده و از قول او در دیدار با رئیس جمهوری سوریه، از دعای رهبری برای پیروزی بشار اسد سخن به میان آورده است.

آیت‌الله جنتی: نباید جلسه ستاد امر به معروف برگزار کنیم و پس از آن سر کار خودمان برویم
روزنامه اعتماد در صفحه 3 به روایت آیت‌الله جنتی از کنار گذاشته شدن لایحه امر به‌معروف توسط احمدی‌نژاد پرداخته و نخستین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر را توام با گلایه‌های رییس این ستاد توصیف نموده است.
 
آیت‌الله جنتی در این نشست گفته است:
در ابتدا نظر ما این بود که ستاد امربه معروف و نهی از منکر زیرمجموعه رهبری باشد اما ایشان قبول نکردند.

– لایحه‌ امر به معروف را تهیه شده بود و به آقای احمدی‌نژاد داده شد اما ایشان همانطور آن را کنار گذاشتند  و همان‌گونه ماند.

– انتظارم از اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر این است که اجرای این فریضه را جدی بگیرید، این فریضه در همه ادیان بوده و همه انبیا برای اقامه امربه معروف و نهی از منکر مبعوث شده‌اند. نباید این جلسه را برگزار کنیم و پس از آن برویم سر کار خودمان.
 
 

نماینده سابق مجلس: نامه رهبری به جوانان غرب برای جلوگیری از خسارت های بیشتر است
روزنامه اعتماد در صفحه 1 یادداشت حسین شیخ الاسلام درباره دومین نامه رهبری به جوانان غرب را منتشر ساخته و مخاطبان وسیع و شنوندگان پر تعداد این پیام را علی رغم سیطره تبلیغات غرب، مهم دانسته است.
 
وی که عنوان «نامه رهبری؛ درکی سازنده برای درمان بحران غرب» را برای این نوشتار برگزیده، انعکاس درد طرف مقابل در تنظیم نامه را سیاستی تیزبینانه توصیف کرده که از خسارت‌های بیشتر جلوگیری کرده و حس همراهی و نزدیکی را به جدی‌ترین شکل در طرف مقابل برمی‌انگیزد.
 

 
 
الیاس حضرتی: مظلومین دنیا و محرومین جهان در مقابل نامه رهبری به غرب  سر تعظیم فرود آورند
اعتماد در صفحه 2 یادداشت الیاس حضرتی، مدیر مسئول این روزنامه را با عنوان « پرسش‌هایی که غرب با آن روبه‌رو است» به چاپ رسانده و ابراز امیدواری نموده که جوانان مغرب زمین با فریاد نامه متین و بجای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به تامل و تفکر وا داشته شوند.

وی در بخشی دیگر از این یادداشت می نویسد: «این سوال برای جوانان غرب باید ایجاد شود که اگر کشورهای اروپایی و امریکایی مدعی آرامش و امنیت مخالف با هر گونه تجاوز در دنیا هستند سکوت توام با حمایت از تجاوز عربستان به یمن و کشتار وحشیانه مردم آن کشور و بمباران هر روزه با هواپیماهای اهدایی همین کشورها چه معنی دارد؟»

وی معتقد است «رهبری معظم انقلاب کار فرهنگی مناسب و درستی را با جوانان مغرب‌زمین آغاز کرده و ادامه می‌دهند. جا دارد که همه مظلومین دنیا و محرومین جهان در مقابل آن سر تعظیم فرود آورده و نامه ایشان را زبان به زبان منتقل کنند تا در بایکوت رسانه‌های خارجی به فراموشی سپرده نشود.»
 
 

علی‌اکبر ولایتی: بشار اسد مایه مباهات و افتخار است
روزنامه اعتماد در صفحه 10 به سفر علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبری در امور بین‌الملل به دمشق اشاره کرده و از قول او در دیدار با رئیس جمهوری سوریه، از دعای رهبری برای پیروزی بشار اسد سخن به میان آورده است.
ولایتی به این نکات نیز پرداخته است:
 
– شما در مقابل دشمنان اسلام و این جنگ جهانی و جریانات افراطی و تکفیری ایستاده‌اید و مایه مباهات و افتخار هستید. 
  
– هرکس علیه دولت قانونی سوریه اسلحه به دست گرفته، تروریست است.

– اگر به سراغ داعش نرویم، داعش به سراغ ما در ایران خواهد آمد.

– بشار اسد قهرمان مقاومت است که پنج سال از ملتش حمایت کرد

 

روزنامه اعتماد در صفحه 10 به سفر علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبری در امور بین‌الملل به دمشق اشاره کرده و از قول او در دیدار با رئیس جمهوری سوریه، از دعای رهبری برای پیروزی بشار اسد سخن به میان آورده است.مرور مطبوعات/ ‌دو‌شنبه‌ 9 آذر / روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.