انتشار کتاب‌شناسی رضا داوری اردکانی و اهدای جایزه ویژه یونسکو به وی

در مراسمی که به مناسبت هشتاد سالگی رضا داوری اردکانی، به همت کتابخانه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، «کتاب‌شناسی رضا داوری اردکانی» برای اولین بار منتشر و جایزه ویژه یونسکو، با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در تهران به این فیلسوف اهدا می‌شود.

به مناسبت هشتاد سالگی فیلسوف فرهنگ، رضا داوری اردکانی، به همت کتابخانه مجلس شورای اسلامی و با همکاری نهادها و سازمان‌های فلسفی و فرهنگی همایشی با عنوان «پرسش‌گر دردمند روزگار ما»، در روز 16 تیرماه در تالار فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار می‌شود که در این مراسم «کتاب‌شناسی رضا داوری اردکانی» برای اولین بار منتشر و از کتاب «شعر و هم‌زبانی»، تازه‌ترین اثر این استاد گرانقدر فلسفه با حضور چهره‌های مطرح علمی و فرهنگی رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، همچنین در این مراسم جایزه ویژه یونسکو، با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در تهران به این فیلسوف اهدا می‌شود و 9 سازمان فرهنگی و فلسفی کشور نیز هدایای خود را به رضا داوری اهدا خواهند کرد. همچنین برپایی نمایشگاه آثار و نمایشگاه عکس تاریخ تمدن جهان در لبنان با گلچین نظرات رضا داوری اردکانی درباره زندگی، فرهنگ و فلسفه از دیگر برنامه‌های جنبی این مراسم نکوداشت است.

جشن هشتاد سالگی فیلسوف فرهنگ روز یکشنبه، 16 تیر از ساعت 17 تا 21 به همت کتابخانه مجلس شورای اسلامی و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری منطقه 2 تهران، دانشگاه تهران، موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، موسسه کتاب‌شهر ایران، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (نمایندگی تهران) در تالار اجتماعات فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار می‌شود.

رضا داوری اردکانی، فیلسوف ایرانی زاده ۱۳۱۲ در اردکان، رییس فرهنگستان علوم ایران و از چهره‌های شاخص در حوزه نظریه‌پردازی فرهنگی و اندیشه فلسفی به شمار می‌آید. وی اکنون عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد ممتاز دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد است. «نگاهی دیگر به فلسفه اسلامی»، «گفتگو»، «ما و تاریخ فلسفه اسلامی»، «هنر و حقیقت»، «فلسفه در دام ایدئولوژی»، «فلسفه در روزگار فروبستگی»، «سیاست، تاریخ، تفکر»، «علم و سیاست‌های آموزشی ـ پژوهشی» و بیش از 100 اثر دیگر از آثار فلسفی، ادبی و علمی این فیلسوف بزرگ به شمار می‌آید.
در مراسمی که به مناسبت هشتاد سالگی رضا داوری اردکانی، به همت کتابخانه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، «کتاب‌شناسی رضا داوری اردکانی» برای اولین بار منتشر و جایزه ویژه یونسکو، با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در تهران به این فیلسوف اهدا می‌شود.در همایش پرسش‌گر دردمند روزگار ما انجام می‌شود؛

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.