با انتساب دو “معجزه”، پاپ ژان پل دوم ” قدیس” می‌شود

رود قدیس‌شدن ژان پل دوم، رهبر پیشین کاتولیک‌های جهان که در سال ۲۰۰۵ درگذشت، در مراحل پایانی است و او به زودی به عنوان یکی از قدیسان کلیسای کاتولیک معرفی خواهد شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، هیأتی مرکب از کاردینال‌ها و اسقف‌های کلیسای کاتولیک، دو اتفاق مهم را که آنها “معجزه” می‌دانند به “پاپ ژان پل دوم” نسبت داده است.
برای اینکه کلیسای کاتولیک فردی را به عنوان قدیس معرفی کند، لازم است کاردینال ها و هیات ویژه دست کم دو مورد از آنچه معجزه می نامند و به او منتسب شده را تایید کنند.
اولین معجزه‌ای که به “ژان پل دوم” نسبت داده شد، اظهارات یک راهبه به نام “ماری سیمون پی‌یر” بود که گفت بیماری پارکیسنون او به دست پاپ پیشین معالجه شد.
گفته شده که معجزه دوم انتسابی به ژان پل، مهم بوده اما جزئیاتی از آن انتشار نیافته است.
مرحله نهایی معرفی ژان پل دوم به عنوان جدیدترین قدیس کلیسای کاتولیک، تصویب این عنوان توسط پاپ فرانسیس، رهبر فعلی کلیسای کاتولیک است.
با تصویب پاپ، تاریخی برای برگزاری مراسم اعلام کردن ژان پل دوم به عنوان قدیس تعیین خواهد شد که به احتمال قوی ماه‌های پایانی سال میلادی جاری خواهد بود.
بندیکت شانزدهم، رهبر سابق کاتولیک های جهان، در سال ۲۰۱۱ ژان پل دوم را “”متبرک” نامید.
این اقدام در کلیسای کاتولیک جزء آخرین مراحل قبل از اعلام فردی به عنوان قدیس است.
گفتنی است روند تقدس ژان پل دوم از سوی گروه های مختلفی مورد انتقاد قرار گرفته است. از جمله، از رویکرد پاپ سابق در برابر رسوایی جنسی کلیسای کاتولیک نیز انتقادات زیادی به عمل آمده است.
پاپ ژان پل دوم، که در سال ۱۹۷۸ به این مقام انتخاب شد، یکی از طولانی ترین دوره های رهبری را در تاریخ کلیسای کاتولیک پشت سر گذاشت. او قبل از انتخاب به مقام پاپ، سراسقف یکی از شهرهای لهستان بود.

رود قدیس‌شدن ژان پل دوم، رهبر پیشین کاتولیک‌های جهان که در سال ۲۰۰۵ درگذشت، در مراحل پایانی است و او به زودی به عنوان یکی از قدیسان کلیسای کاتولیک معرفی خواهد شد.

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. امین

    این روند و روال جاری در کلیسای واتیکان نشان دهنده تمایز برجسته میان سازمان روحانیت در اسلام و مسیحیت است و از این راه می توان نقبی زد به نحوه دنیوی شدن دین در غرب و نقش تقدس سازی های مبتنی بر تصمیمدر این ارتباط. و سازمان روحانیت ما چنان که در مواردی در سال های اخیر اتفاق افتاد اگر به این سمت برود هر چه بیشتر به دسکولاریزاسیون کمک می کند.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.