محمدی گلپایگانی: با فکر بلند مقام معظم رهبری به جایی می‌رسیم که خود در کشور اینترنت داشته باشیم

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «محمدی گلپایگانی: با فکر بلند مقام معظم رهبری به جایی می‌رسیم که خود در کشور اینترنت داشته باشیم»، «رئیس جمهوری: یکی از دشمنان بسیار خطرناک ما سست‌شدن اخلاق و ایمان در جامعه است»، «بخش دوم فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» به عنوان مهم‌ترین بخش آن ساخته می‌شود»، «جریمه ۹۰۰ هزار تومانی دو پرونده بدحجابی در دادسرای ارشاد»، «علم‌الهدی: تشکیل کلاس‌های مختلط، به هیچ وجه زیبنده شهر امام رضا(ع) نیست»

محمدی گلپایگانی: با فکر بلند مقام معظم رهبری به جایی می‌رسیم که خود در کشور اینترنت داشته باشیم
روزنامه شرق در صفحه ۳ از قول رئیس دفتر رهبری اینگونه هشدار داده است که: «دشمن در خانه‌های مردم نفوذ کرده است»

حجت‌الاسلام «محمدی گلپایگانی» افزوده است:
– در یک خانواده چهار، پنج‌نفری وقتی پدر به منزل می‌آید، می‌بیند که فرزندان در گوشه‌ای نشستند و یک گوشی در دستشان است. اینها چه با نسل جوان می‌کنند. دشمن از ابتدا فکر جوان را شکل می‌دهد.

– رئیس جمهور آمریکا اخیرا گفته بود ما هرچه از پیشرفت‌ها و امکانات داریم، در اختیار دوستان، متحدان و شرکایمان قرار می‌دهیم به جز یک چیز که هیچ‌کس را در آن شریک نمی‌کنیم که آن هم اینترنت است.

– اینترنت رودخانه‌ای است که جریان‌های مسموم را منتقل می‌کند و ان‌شاءالله با فکر بلند مقام معظم رهبری روزی به جایی برسیم که خودمان بتوانیم این جریان را در کشور داشته باشیم.

– ما باید آسیب‌های پیش‌رو را بشناسیم. چند روز گذشته در محضر رهبری جلسه‌ای متشکل از سران سه قوه و مقامات دیگر در باب خطراتی که فضاهای مجازی برای نسل جوان دارند، تشکیل شد و باید گفت که خطر جدی است.

– مراکز آموزشی، حوزه‌های علمیه، دانشگاه باید در راهنمایی و تربیت نسل آینده، احساس مسئولیت و کمک کنند.

– یک حلقه مفقوده داریم که آن هم این است که نسل قدیم در حال ازبین‌رفتن است. اکنون چه تعداد از مسئولان اوایل انقلاب که یار امام بودند، باقی مانده‌اند. نسل در حال عوض‌شدن است و این سنت خداست. این نسل آینده نه حضرت امام (ره) را دیده‌اند و نه مظاهر فسادهای قبل از انقلاب را دیده‌اند.

– یک قلم از این فسادها برگزاری جشن‌های ٢۵٠٠ساله و مخارج آن است. در این جشن‌ها برخی از سران مفت‌خور کشورهای دیگر دعوت می‌شدند و چند روز را در کنار خرابه‌های تخت جمشید با خوش‌گذرانی صرف می‌کردند. حتی هواپیماهای چارتری مأمور بودند غذاهای گرم از پاریس برای اینها بیاورند، اما اکنون بزرگان ما احساس مسئولیت می‌کنند و با مردم همرنگ و همراه هستند.

– کسانی که در بیت حضرت آقا رفت‌وآمد می‌کنند، از ما بهتران نیستند، بلکه خانواده‌های شهدا هستند و هفته‌ای نیست که رهبری با خانواده شهدا دیدار نداشته باشند.

یکی از دشمنان بسیار خطرناک ما سست‌شدن اخلاق و ایمان در جامعه است
شرق در صفحه ۷ به گزارش سخنان رئیس‌جمهوری در مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته و با عنوان «نیروهای مسلحی می‌خواهیم در چارچوب مردم‌سالاری دینی» آورده است:

– دشمن ما تنها صهیونیست‌ها، آمریکا و تروریست‌ها نیستند؛ بلکه ما دشمنانی به نام ریزگردها، کم‌آبی، بی‌کاری، رکود، تورم و سست‌شدن اخلاق و ایمان در جامعه داریم که برای جامعه بسیار خطرناک هستند و باید بر آنها هم فائق شویم.

– آیا می‌توانیم در وضعیتی که مسلمانان در عراق، سوریه، یمن، بحرین، لبنان، پاکستان، افغانستان و شمال آفریقا با توطئه دشمن مورد کشتار بی‌رحمانه واقع می‌شوند دست روی دست بگذاریم و خواب راحت داشته باشیم؟

– آیا قابل‌قبول است که امروز صهیونیست‌ها که یک عده مزدور را به نام جهاد بر مردم در کشوری مثل عراق مسلط کرده‌اند روزهای راحت خود را در دل جشن بگیرند؟ منافع اقدامات این تروریست‌ها فقط به صهیونیست‌ها، مستکبرین و قلدران عالم می‌رسد و ضرر آن متوجه اسلام است و چهره اسلام را مخدوش می‌کند و آیا ما می‌توانیم در برابر این وضعیت سکوت کنیم؟

– نیروهای مسلحی که در کنار مردم قرار می‌گیرند و مردم به آنها افتخار می‌کنند جاودان مانده و می‌توانند در برابر هر دشمنی هر قدر هم که قوی باشد پیروز شوند و ما نیروهای مسلحی می‌خواهیم که در چارچوب انقلاب، اسلام و خواست مردم باشد و در یک کلام در چارچوب مردم‌سالاری دینی باشد که همین مردم‌سالاری دینی است که می‌تواند ما را به اوج برساند.

بخش دوم فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» به عنوان مهم‌ترین بخش آن ساخته می‌شود
این روزنامه در صفحه ۱۴، به پاسخ وزیر ارشاد به حاشیه‌های اخیر پرداخته و آورده است:

– سینمای اجتماعی خیلی نمی‌تواند برکنار از مسائل اجتماعی باشد. یعنی نمی‌تواند چشمش را روی آنچه در جامعه و اطراف آن می‌گذرد ببندد و به آن توجه نکند.

– همان‌طور که نویسندگان کتاب می‌نویسند و نشریات و مطبوعات ما نمی‌توانند برکنار از مسائل اجتماعی باشند، فیلم قصه ها نیز فیلمی است که مسائل و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را به تصویر کشیده است.

– تا یک هفته قبل فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» حدود سه میلیارد تومان فروش داشته است و قرار است به‌زودی در خارج از کشور هم به نمایش دربیاید.

– امیدوارم درآمد فروش فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» بیش از آن چیزی که سرمایه‌گذاری شده است، باشد. برای اینکه قرار است بخش دوم فیلم که مربوط به زمان بعثت تا رحلت پیامبر(ص) است که شاید مهم‌ترین بخش آن نیز هست، ساخته شود.

جریمه ۹۰۰ هزار تومانی دو پرونده بدحجابی در دادسرای ارشاد
روزنامه شرق در گزارش تصمیمات جلسه ستاد پیشگیری از جرم، «جریمه ٩٠٠ هزارتومانی بدحجابی و کاهش پارتی‌های شبانه تهران» را برجسته ساخته و آورده است:

«جلسه ستاد پیشگیری از جرایم خاص استان تهران به ریاست عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، با دستورکار سرقت و جرایم منافی عفت تشکیل شد که در این جلسه سردار ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی استان تهران، به‌همراه فرماندهان انتظامی غرب و شرق استان و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه استان تهران حضور داشتند.

سرپرست دادسرای ارشاد تهران نیز گفت: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون، مدیران ۷۳ مجتمع مسکونی تهران را با هدف جلوگیری از برگزاری پارتی‌های شبانه به دادسرا دعوت کردیم که این اقدام مؤثر بوده به نحوی که آمار پارتی‌های شبانه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی به برخورد دادسرای ارشاد با پدیده بدحجابی در جامعه هم اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر چندین پرونده در برخورد با بدحجابی در دادسرا تشکیل شده که در دو مورد دادگاه، متهمان را به پرداخت ۹۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد.

دیگر عناوین منتشر شده در «شرق» امروز:

علی لاریجانی رئیس مجلس: به‌دنبال امپراتوری‌گری در منطقه نیستیم و تنها به‌دنبال دفاع از ملل مظلوم منطقه‌ایم.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان مقام برای کارگزاران نظام اسلامی اصالت نمی‌آورد/ در نظام اسلامی نباید پست، صندلی و میز در دل مسئول نفوذ کند و اصالت و وابستگی برای آنها به همراه داشته باشد. دیدگاه ما در نظام اسلامی نسبت به زن با دیدگاه غرب متفاوت است؛ زیرا اموری که زنان در جامعه اسلامی می‌توانند انجام دهند به دلیل مقام و شأن مادرگونه زن و تناسب جسمی و وضعیت فیزیکی، کاملا تخصصی بوده و بحث در این زمینه نیازمند کار کارشناسی است.

انتقاد علم‌الهدی از مدارس مختلط در حاشیه مشهد/ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در آیین افتتاحیه ١٢ مدرسه اهدایی مقام معظم رهبری به استان خراسان رضوی که به‌ صورت ویدئو کنفرانس در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، گفت: وضع مدارس در مناطق حاشیه مشهد بسیار نابسامان است و در برخی نقاط شاهد تشکیل کلاس‌های مختلط هستیم که به هیچ وجه زیبنده شهر امام رضا(ع) نیست.

«دین آنلاین» با این عناوین اقتباسی، روزنامه «شرق» را مرور کرده است: «محمدی گلپایگانی: با فکر بلند مقام معظم رهبری به جایی می‌رسیم که خود در کشور اینترنت داشته باشیم»، «رئیس جمهوری: یکی از دشمنان بسیار خطرناک ما سست‌شدن اخلاق و ایمان در جامعه است»، «بخش دوم فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» به عنوان مهم‌ترین بخش آن ساخته می‌شود»، «جریمه ۹۰۰ هزار تومانی دو پرونده بدحجابی در دادسرای ارشاد»، «علم‌الهدی: تشکیل کلاس‌های مختلط، به هیچ وجه زیبنده شهر امام رضا(ع) نیست»مرور مطبوعات/ ‌چهار‌شنبه‌ ۲۵ شهریور/ روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.